DELFI nuotr.

Situacija Baltarusijos pasienyje stabilizavosi

Situacija Baltarusijos pasienyje stabilizavosi

Situacija Baltarusijos pasienyje stabilizavosi, rezultatų duoda sprendimas neįleisti migrantų į Lietuvą, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Ši savaitė rodo, kad situacija kaip ir stabilizavosi, bet tikrai negalime atsipalaiduoti ir turime būti pasiruošę įvairiems scenarijams. Bet turiu pasakyti, kad tas sprendimas, kuris buvo priimtas rugpjūčio 2 dieną, tikrai duoda rezultatų“, – per spaudos konferenciją Vilniuje penktadienį sakė ministrė.

Jos duomenimis, per savaitę į Lietuvą neįleista apie 200 neteisėtų migrantų, o nuo rugpjūčio 2-osios tokių migrantų buvo 1340 asmenų, tačiau ministrė atkreipė dėmesį, kad dalis šių žmonių gali būti tie patys.

„44 asmenys buvo įleisti ir jie buvo įleisti dėl humanitarinių priežasčių“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Ministrė yra nurodžiusi institucijoms, užtikrinančioms ir padedančioms užtikrinti Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija apsaugą, pasirūpinti, kad asmenys išorės sieną sausumoje kirstų tik per pasienio kontrolės punktus.

Tai darantieji kitose vietose turi būti neįleidžiami į šalies teritoriją ir nukreipiami į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko rekordiškai daug, daugiau kaip 4 tūkst., neteisėtų migrantų.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų