A. Širinskienė (Alfa.lt nuotr.)

A. Širinskienė: pralaimėjimas būtų nesurinkti daugumos balsų EP rinkimuose

A. Širinskienė: pralaimėjimas būtų nesurinkti daugumos balsų EP rinkimuose

Įtakinga Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime narė, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė laiko Europos Parlamento (EP) rinkimus svarbiu testu, kuris parodys, kaip rinkėjai iš tiesų vertina valdančiųjų darbą.

„Mes dar laukiame to didžiojo pasitikrinimo – EP rinkimų, – sakė ji antradienį „Alfa taškas“ laidoje. – Kada jau turėsime rezultatus iš EP rinkimų, tada, matyt, ir vertinsim tą bendrą pasitikėjimą mumis, kaip valdančiąja dauguma.“

Seimo narė pabrėžė, kad EP rinkimuose, kitaip nei renkant šalies prezidentą, balsuojama ne už asmenybę, o už partijos iškeltą kandidatų sąrašą. „Puikiai suprantame, kad jie tikrai rodys, kaip nacionaliniai rinkimai, tam tikras nuotaikas“, – sakė A. Širinskienė.

LVŽS frakcijos Seime narė sakė, kad ypač svarbu šiuo atžvilgiu bus tai, kiek procentų dalyvausiančių rinkėjų balsų partijai pavyks surinkti gegužės 26 dieną.

„Pripažinkime, kad skirtumas yra tarp to, ar LVŽS EP rinkimuose gaus 2 proc., 5 proc., ar 20-25 proc. balsų, – sakė A. Širinskienė, iškart pabrėžusi, kad pateikia atsitiktinius skaičius. – Tas pasitikėjimas žmonių mums tikrai yra labai svarbus, ypač matant, kad kai kurie kandidatai, kaip ponas Ropė, tikrai yra nuveikę Lietuvai EP be galo daug, ypač jei mes kalbėtume apie atominės elektrinės finansinius dalykus.“

Paklausta, kas būtų LVŽS pralaimėjimas EP rinkimuose, A. Širinskienė iš pradžių sakė, kad partija šiuo metu nėra nusistačiusi konkrečių kriterijų, kaip vertinti būsimą pasirodymą. Tačiau vėliau ji pateikė savo įvertinimą. „Matyt, pralaimėjimas bus, jeigu mes nesurinksime daugumos balsų“, – pridūrė A. Širinskienė.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis dar prieš prezidento rinkimų pirmąjį turą, kuriame dalyvavo valstiečių kandidatas Saulius Skvernelis, žadėjo, kad partija trauksis iš valdžios, jei pralaimės tiek šalies vadovo, tiek ir EP rinkimus.

Antradienį posėdžiavusi LVŽS frakcija Seime nutarė po pralaimėtų prezidento rinkimų neskubėti palikti valdžios, o pats R. Karbauskis užsiminė apie galimybę stiprinti koaliciją, į ją įtraukiant iki tol neformaliai valdančiuosius rėmusius Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ parlamentarus.

EP rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 26 dieną.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų