„X faktorius“ nuotr.

Širdžių nugalėtoja

Širdžių nugalėtoja

Pusę metų – tiek truko panevėžietės Gabijos Aleknavičiūtės nepamirštama kelionė televizijos muzikiniame projekte „X faktorius“. Intensyvūs pasiruošimai pasirodymams, nuolatinės repeticijos, naktys, praleistos įrašų studijoje, tiesioginio eterio išbandymai – viso šito projekte atlikėja patyrė su kaupu. Kaip ir žiūrovų meilės bei palaikymo, kuris, atrodytų, net sudėtingiausiomis akimirkomis vedė atkaklią panevėžietę į priekį.

Nors pagrindinio „X faktoriaus“ prizo Gabija ir nelaimėjo, ji sako gavusi pačią geriausią dovaną. „Kaip ir sakau sau, aš laimėjau širdis. Man tai yra didžiausias laimėjimas“, – plačiai šypsosi G. Aleknavičiūtė.

Viso gyvenimo patirtis

Daugybę žiūrovų simpatijų užkariavęs televizijos projektas „X faktorius“ baigėsi, aistros pamažu rimsta, tačiau visą muzikinio šou virtuvę iš arti mačiusiai G. Aleknavičiūtei vis dar sunku suvokti, kas iš ties nutiko. Sunku ir įtikinti save, kad sekmadienį jau nebeteks lipti į didžiąją sceną prieš tūkstantinę žiūrovų auditoriją.

Tad dienos po Naujųjų Gabijai bus skirtos atsipalaiduoti, atsigręžti į save, savo poreikius.

„Dabar labiausiai man reikia poilsio. Teko įvairiausiais būdais save stiprinti, nes organizmas jau išseko ir po truputį sako „ate“, – juokiasi optimizmo niekada neprarandanti mergina, kurios prioritetais dabar tapo ilgesnis miegas ir ramybė. O vieną dieną Gabija sako net leidusi sau tiesiog išsitiesti ant sofos ir ramiai žiūrėti mėgstamus serialus bei filmus.

„Bet nesu ta, kuri galėtų tai daryti kiekvieną dieną, – skuba pridurti. – Užtenka dienos ir žiūrėk – aš jau vėl kažkur lekiu.“

Televizijos šou tempu panevėžietė gyveno nuo pat pirmųjų atrankų filmavimų – liepos mėnesio. Tačiau laikas, prisipažįsta mergina, prabėgo beprotišku greičiu.

„Pusė metų pralėkė tiesiog nepastebimai, – sako ji. – Dabar tarpusavyje juokaujame, kad bus labai keista nesėdėti studijoje iki išnaktų, nestresuoti dėl dainų ir nebejausti didžiulio jaudulio kaip prieš kiekvieną sekmadienio pasirodymą.“

„X faktorius“ nuotr.

Susirinko brangiausias dovanas

Nors atlikėjai prireiks dar ne vienos dienos ir net savaitės atsigauti po visų užplūdusiu emocijų bei įspūdžių, ji jau dabar tikra: tai buvo viena geriausių patirčių gyvenime.

Gabija tikina, jog sunku būtų apsakyti žodžiais, koks ypatingas jos laikas buvo projekte ir kiek daug jai davė. Bet svarbiausia, jog „X faktorius“ išmokė labiau pasitikėti savimi, savo jėgomis arba, pačios Gabijos žodžiais tariant, tiesiog „nesislėpti po lapais“.

„Visas pasiruošimas man davė labai daug patirties, kadangi gerai paruošti dainą, padaryti jai aranžuotę reikėdavo vos per savaitę. Tad dabar, atrodo, jau niekas nebebaisu ir viskas tapo įmanoma“, – šypsosi mergina.

„O projekto komanda iš viso buvo nereali! Ji ypač rūpinosi mumis ir stengėsi dėl geriausio rezultato. Tad galiu tik džiaugtis visu šiuo laiku projekte“, – priduria.

Lygiai taip pat, kaip dovanotos patirtys, G. Aleknavičiūtę džiugina ir užsimezgusios pažintys bei ryšiai.

G. Aleknavičiūtė. Asmeninio albumo nuotr.

„Sutikau daugybę žmonių, su kuriais svajodavau susipažinti ir bent trumpai pabendrauti. Atlikėja Jazzu buvo mano mokytoja, tad „X faktorius“ man padovanojo ją ir jos didžiulį palaikymą. Ji man tikrai yra didžiausias prizas“, – sako panevėžietė. Ir tikisi, kad su daugeliu projekto dalyvių užsimezgęs artimas ryšys taip pat nenutrūks – toliau tęsis graži draugystė, leidžianti dalytis vieniems su kitais savo pasiekimais muzikoje ir ne tik.

Kiekvieno atlikėjo svajonė

Pagrindinis „X faktoriaus“ prizas atiteko kitam jo dalyviui, tačiau G. Aleknavičiūtė iš jo irgi neišėjo tuščiomis rankomis: Gabiją drąsiai būtų galima vadinti projekto širdžių nugalėtoja.

Kiekvieną savaitę sulaukdavusi audringo gerbėjų palaikymo, atlikėja sugebėjo nukeliauti iki pat finalo. Labai nedaug trūko, jog panevėžietė būtų gavusi progą varžytis superfinale.

Tačiau pati Gabija įsitikinusi, jog net ir nepasiekusi superfinalo didžiausią prizą ji jau laimėjo – tai žmonės, pamilę jos muziką ir balsą.

„Man tai yra svarbiausias laimėjimas, – neslepia. – Atlikėjui juk ir yra svarbiausia žmonių meilė ir pripažinimas. Tikrai nesitikėjau, kad bus tiek daug tų, kas mane taip palaikys, bet tuo beprotiškai džiaugiuosi. Labai gera, kad žmonės pajautė ir išgirdo…“

Atsiveria scenoje

Projekto metu scenoje Gabijos asmenybė atsiskleidė visu spektru: ir nevaržoma jėga, energija, ir nuoširdus jautrumas.

Panevėžietė tvirtina, jog lygiai tokia pati, kokia buvo scenoje, yra ir realiame gyvenime. Jos įsitikinimu, tai svarbiausia – niekuo neapsimetinėti, niekam nieko neįrodinėti ir būti nuoširdžiai tiek sau, tiek kitiems.
„Žinoma, pasirodymų metu kartais atsiskleidžia ir kitos mano pusės, bet užlipusi ant scenos jaučiuosi kiek labiau pasitikinti savimi nei realiame gyvenime. O jautri esu iš prigimties, todėl šito paslėpti jau niekaip nepavyksta nei scenoje, nei gyvenime“, – juokiasi atlikėja.

Tiesa, G. Aleknavičiūtė dar nėra peržiūrėjusi visų savo pasirodymų televizijos ekrane ar jų išanalizavusi. Sako esanti perfekcionistė, tad jai labai sunku save matyti ir girdėti iš šalies.

„Sau visada turiu ką pasakyti“, – juokiasi Gabija.

„Jei šnekėtume apie „X faktoriaus“ pasirodymus, manau, geriausiai jaučiausi dainuodama „Stone Cold“ dainą antroje tiesioginėje laidoje, – surimtėjusi svarsto. – Ir, žinoma, mano mylimą „Bohemian Rhapsody“… Jaučiau, kad šiai dainai atidaviau maksimaliai viską, todėl vertinu, kad tai ir buvo mano geriausias pasirodymas projekte.“

„X faktorius“ nuotr.

Draugystė už konkurenciją stipresnė

Atlikėja atvira: sunkiausia jai visuomet buvo rinktis dainas būsimam pasirodymui. Iš milijonų pasaulio hitų išsirinkti tą vieną vienintelį, kuris paliestų ne tik ją pačią, bet ir kitus.

„Gera daina ir dar gerai sudainuota tokiame projekte yra svarbiausias aspektas, todėl rinktis reikėdavo tikrai atsakingai“, – patikina pašnekovė.

Projektą laimėjus grupei „Mando“, prancūzo Antuano ir lietuvio Mindaugo dueto sėkmė G. Aleknavičiūtę labai pradžiugino.

„Šiame projekto sezone, o ypač finale, visi buvo labai stiprūs. Bet dėl „Mando“ aš labai džiaugiuosi! Jie labai šilti, talentingi žmonės, kurie ir buvo vieni mano favoritų“, – nuoširdžiai kalba Gabija, taip pat labai sirgusi ir už Gvidą bei Clarą.

Nejaugi tarp dalyvių nebuvo juntamos konkurencijos, susipriešinimo, noro parodyti, jog kažkuris yra pranašesnis?

Asmeninio albumo nuotr.

„Mes sutarėme tikrai labai gerai, – patikina G. Aleknavičiūtė. – Nebuvo nei konkurencijos, nei kažkokių piktų žvilgsnių vienas į kitą. Visi tapome gerais bičiuliais ir jau organizuojamės vakarėlį kartu!“

Visiems atsidėkos muzika

Nuėjusi tokį ilgą kelią projekte panevėžietė nė negalvoja visko mesti ar paleisti savieigai. Viskas, anot atlikėjos, dabar yra tik jos rankose.

„Šiuo metu svarbiausia savęs neišbarstyti, nepamesti, o susirinkti ir pagalvoti, kokie turi būti žingsniai toliau, ir judėti į priekį. Jau greitu metu išleisime autorinę dainą, planuose yra surengti koncertą, į kurį bus kviečiami visi mane projekte, ir ne tik, palaikę žmonės. Tai bus mano padėkos išraiška jiems“, – planuoja Gabija.

Ji sako esanti nepaprastai dėkinga gyvenimui ir tėvams už tai, kad gali dainuoti ir tiesiog būti muzikoje. O galimybės lipti į sceną ji nevadina kitaip, kaip tik dovana.

„Tai yra tai, ką norėčiau daryti visą savo likusį gyvenimą, – atlikėja neslepia užsidegimo. – Muzika man yra visi prisiminimai iš vaikystės, kaip su plaukų šepečiu rankoje, užsilipusi ant stalo, prieš gimines dainuodavau ir įsivaizduodavau, jog pasirodau didžiojoje scenoje, o aplink mane sukasi šokėjai. Dabar visa tai vyksta iš tikrųjų. Tad daug svajoti yra būtina!“

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų