G. Kartano nuotr.

Sinagoga sugrįžo į žydų rankas

Sinagoga sugrįžo į žydų rankas

Vienintelis Panevėžyje dar išlikęs žydų sinagogos pastatas M. Valančiaus gatvėje sugrįžo tikriesiems jos šeimininkams.

Žydų tautai ypatingą reikšmę turintis kultūros paveldo raudonplytis statinys kone miesto centre Vyriausybės nutarimu perėjo jų bendruomenei.

Panevėžio žydų bendruomenė pripažįsta dar nežinanti, ką darys su šiuo kultūros paveldu. Jam sutvarkyti reikalingos nemenkos investicijos.

Panevėžyje iki Antrojo pasaulinio karo veikusios sinagogos pastatas, taip pat sinagogų kompleksas Kaune bei Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus patalpos Geros valios fondui perduodami kaip kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą dalis ir turės būti naudojami Lietuvos žydų religiniams, kultūros, švietimo ir mokslo tikslams.

Komentarai

  • va man kazkaip idomu, pagal valstybes nutarimus zydu bendruomenei jau senokai pinigais buvo padengtos holokausto metu padarytos neteisybes, keistai skamba sitas valstybes nutarimas- grazinti patalpas kaip kompensacija uz holokausta, ta kompensacija jau senai is biudzeto atiduota, na tarkim , kad tikrai nera jokio blogio , kad sita pastata grazins zydu bendruomenei, tik ar nebus vel -duokit pinigu is biudzeto restauracijai ,nes lietuviu tauta amzinai kazkodel kalta uz zydu tautos genocida,

    • kodėl nemelžti jeigu pienas bėga…

  • Buk laimingas mano gimtasis Panevėžy.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų