G. Kartano nuotraukos

Šimtukai – iš talento, darbo ir trupučio sėkmės (fotogalerija)

Šimtukai – iš talento, darbo ir trupučio sėkmės (fotogalerija)

Panevėžyje apdovanoti gabiausi abiturientai, už valstybinį egzaminą gavę bent vieną šimtuką.

Miesto kraitėje – net 57 aukščiausi įvertinimai, kuriuos pelnė 44 moksleiviai. Padėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanoti jaunuoliai atviri: nors egzaminai – savotiška loterija, sėkmę didele dalimi lemia tik darbas.

Mokėsi, kas įdomu

Šiemet miesto rekordininku tapo keturis šimtukus surinkęs J. Balčikonio gimnazijos abiturientas Ąžuolas Šiukščius.

Iki penktojo šimtuko jam pritrūko tik nedidelės sėkmės: už lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą vaikinas gavo 99 balus iš šimto.

Į apdovanojimų ceremoniją negalėjusiam atvykti jaunuoliui skirtas padėkas ir dovanas atsiėmė mama Vilija, tikinusi, jog tokie vaikai kaip Ąžuolas užauga patys – jų nereikia auginti. Nuo pat pirmos klasės sūnaus buvo tik geriausi rezultatai, nors prie pamokų tikrai nesėdėdavo ilgai.

„Kai baigė „Saulėtekio“ progimnaziją, sakydavome jam, kad gimnazijoje jau reikės pradėti dirbti. Bet, kaip ir anksčiau, mokėsi tiek, kiek reikėjo, ir tik tai, kas buvo įdomu jam pačiam. Ir egzaminus išlaikė labai lengvai, pernelyg tam nesiruošdamas“, – pasakojo šimtukininko mama.

Be to, sūnus niekuomet savo rezultatų nesureikšmino, pažymiai svarbesni buvo tėvams nei jam pačiam. O sėkmę egzaminuose veikiausiai lėmė puiki atmintis ir atsakingas darbas pamokose. Nors Ąžuolas prie namų darbų praleisdavo nedaug laiko, nes jo visur pilna: veda įvairius renginius, mėgsta šokti ir užsiimti daugybe kitų veiklų.

„Paskutiniais metais atrodė, kad jis nieko nedaro, tik šoka, – šypsosi Vilija. – Bet egzaminų rezultatai parodė, kad ne tik. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo sūnumi.“

Ąžuolas jau apsisprendė toliau mokytis aukštųjų technologijų Vilniaus universitete.

„Labai norėčiau, kad ir paskui liktų Lietuvoje, bet čia bus jo pasirinkimas“, – pridūrė mama.

Ateities kūrėjai

Lietuvoje mokytis toliau planuoja ir keturis šimtukus – už matematiką, fiziką, informacines technologijas ir anglų kalbą – gavęs J. Balčikonio gimnazijos abiturientas Kristupas Krivickas.

„Savo ateitį planuoju sieti su informacinėmis technologijomis, norėčiau dirbti su naujomis technologijomis, dirbtiniu intelektu“, – teigė Kristupas.

Vaikinas mano, kad geriems rezultatams pasiekti reikia visko po truputį – talento, darbo, motyvacijos. O kai kada ir sėkmės.

Iki penktojo šimtuko jam taip pat pritrūko labai nedaug – už lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą gavo 94 balus.

Tačiau be galo džiaugiasi ir tokiu rezultatu, mat, anot Kristupo, jis esąs tiksliukas.

„Manau, reikia mokytis kiekvieną pamoką – tada neteks prie knygų sėdėti iki išnaktų. Kai gimnazijoje vyko bandomieji egzaminai, jiems labai ruošiausi, o kai atėjo tikrieji, beliko tik pasikartoti. Nors buvo ir tam tikrų kluptelėjimų, mokiausi visus dvylika metų“, – atskleidžia panevėžietis.

Šimtukus už fiziką, matematiką ir anglų kalbą surinkęs J. Balčikonio gimnazistas Matas Kliukas prisipažįsta, kad išvydęs rezultatus ne iš karto ir patikėjo.

Bet jie parodė, koks svarbus yra nuoseklus darbas.

„Visa sėkmės paslaptis – nuoširdus ir uolus ilgametis darbas, – teigia Matas. – Talento gal 20 procentų, o visa kita tik darbas. Jeigu pasiseks, norėčiau studijuoti Danijoje inžinerijos mokslus. Mąsčiau apie studijas ir Lietuvoje, bet norisi išvažiuoti iš namų ir patekti į naują aplinką.“

Kitokie vaikai

Nors šimtukininkai tvirtina, kad jų pasiekimai – tik kruopštaus darbo vaisiai, ilgametę darbo patirtį turinti J. Balčikonio gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Miknevičienė įsitikinusi, kad šie vaikai yra kitokie.

Geriausieji visuomet tie, kurie žino, kad nežino, todėl stengiasi sužinoti ir išmokti.

„Jiems niekada neatrodo, kad Šekspyras niekam nereikalingas, kad Donelaitis, Maironis yra beviltiškai pasenę. Jie nesako: kam tie algoritmai, piestelės, kuokelės. Jie nesako: kam mums tos žinios, kurių tikrai niekuomet neprireiks. Jie tiesiog plečia savo pažinimo erdves. Šiandien mes sveikiname tuos, kuriems nežinojimas atveria daugybę klausimų, kuriems džiaugsmas – rasti atsakymus“, – renginio metu kalbėjo pedagogė.

Ji atkreipė dėmesį, kad šie jaunuoliai neapsiriboja tik mokslu ir žiniomis – jie savanoriauja, domisi naujais dalykais.

Šių jaunuolių triūsą, motyvaciją, užsidegimą atskleidė egzaminų rezultatai, tačiau svarbiausi egzaminai jų gyvenime dar laukia.

„Gimnazistai puikiai išlaikė egzaminus, tačiau jų dar laukia daugybė kitų egzaminų – profesijos pasirinkimas, šeimos kūrimas, bendrystė su žmonėmis“, – visuomet rinktis tik geriausius kelius linkėjo R. Miknevičienė.

Geriau pralaimėti mūšį, bet ne karą

Šiemet daugiausia šimtukų gavusios J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas pasidžiaugė, kad jų kraityje – net 36 šimtukai, kuriuos gavo 25 moksleiviai.

Du abiturientai gavo keturis, vienas tris ir trys moksleiviai – po du šimtukus.

„Turime ir neišlaikiusiųjų egzaminų, ir šimtukininkų, – tiesiai sako gimnazijos vadovas. – Liūdna, kad pasisekė ne visiems.“

„Reikia ir talento, gabumų, bet pagrindinis sėkmės faktorius yra darbas. Žinoma, gali būti ir kluptelėjimų, geriau pralaimėti mūšį, bet ne karą. Labai svarbi ir vaikų motyvacija siekti geriausių rezultatų. Jeigu į mokyklą ateinama tik gerai praleisti laiko, gerų rezultatų neverta tikėtis“, – sako R. Dambrauskas.

Anot direktoriaus, daugelis gimnazistų planuoja mokytis Vilniaus ar Kauno universitetuose, dalis savo ateitį sieja su užsienio aukštosiomis mokyklomis. Taip pat bus tokių, kurie pasirinks kariuomenę ar vienus metus niekur nestos, nes tiesiog dar nėra apsisprendę, ko nori iš gyvenimo.

Skaičiai

Šiemet brandos egzaminus laikė 1080 abiturientų. Populiariausi egzaminai išliko tie patys – anglų kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos. 44 Panevėžio abiturientai surinko net 57 šimtukus. Daugiausiai jų – 27 – gauta už anglų kalbos egzaminą, 10 – lietuvių kalbos ir literatūros, 6 – informacinių technologijų, 5 – fizikos, 4 – matematikos, 3 – rusų kalbos ir 2 – už biologijos egzaminus.

Pernai šimtukų derlius buvo kiek kuklesnis – 40 aukščiausių apdovanojimų išsidalino 28 abiturientai.

Geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai tradiciškai pasveikinami ir rajone. Mero pusryčiai vyko praėjusį penktadienį Bistrampolio dvare. Į šventę pakviesta 18 abiturientų, kurių valstybiniai brandos egzaminai įvertinti 86 ir daugiau balų. Panevėžio rajone du gimnazistai gavo po šimtuką už anglų kalbos egzaminą.

Galerija

Komentarai

  • O kur nuotraukos, kaip apdovanojamas Kristupas Krivickas, gavęs 4 šimtukus?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų