Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

I. Šimonytė: Vyriausybė nėra nusiteikusi griežtinti karantino suvaržymų

I. Šimonytė: Vyriausybė nėra nusiteikusi griežtinti karantino suvaržymų

Ir toliau augant užsikrėtimų COVID-19 mastams, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė nėra nusiteikusi griežtinti karantino suvaržymų. Tačiau, pažymi ji, nerimą kelia vis didėjantis vaikų ir paauglių iki 18 metų užsikrėtimų skaičius.

„Kadangi Vyriausybė nėra nusiteikusi riboti asmeninio gyvenimo taip, kaip buvo per praėjusių metų šventes: Naujuosius metus ir Kalėdas bei šių metų pradžioje, tad tiesiog raginčiau visus dar nepasiskiepijusius vyriausiuosius giminaičius paskiepyti tam, kad pavyktų išvengti augančio mirčių skaičiaus“, – Seime žurnalistams sakė premjerė.

Jos teigimu, šiuo metu fiksuojamas itin intensyvus vaikų ir paauglių iki 18 metų užsikrėtimas koronavirusu. Nors, akcentuoja premjerė, tai sveikatos apsaugos sistemai didelės įtampos nekelia, rizikos, kad nepilnamečiai užkrės nepasiskiepijusius vyresnio amžiaus giminaičius, išlieka didelė.

„Atvejų skaičius perlipo gana ženklias žymas. Yra svarbu, kad trečdalis naujų atvejų kiekvieną dieną yra vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Dalis šių vaikų galėjo būti paskiepyti. Vaikų nuo 12 iki 18 metų skiepijimas, deja, labai didelio pagreičio nėra įgavęs, tačiau šioje grupėje, kad ir kaip būtų gaila, yra nemažai persirgusių vaikų – gerokai daugiau nei ankstesniuose epizoduose. Tai truputį mažina rizikas sveikatos priežiūros įstaigoms, tačiau reikia nepamiršti, kad užsikrėtę vaikai, jei jie lanko pagyvenusius giminaičius, senelius ar prosenelius, kurie yra nepasiskiepiję, kelia tiems artimiesiems didelę riziką“, – aiškino I. Šimonytė.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 2861 naujas koronaviruso (COVID-19) atvejis, mirė net 28 žmonės, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Iš viso per parą buvo paskiepyti 6014 asmenų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų