„Sekundės“ archyvo nuotr.

Šildymo kompensacijos – tik mažaturčiams

Šildymo kompensacijos – tik mažaturčiams

Iš valstybės kišenės kompensacijas už šildymą praėjusią žiemą sėmė ir tie Panevėžio rajono gyventojai, kurie turi namus netgi brangiausiu nekilnojamuoju turtu garsėjančioje Nidoje. Šįmet savivaldybės jų taip dosniai kaip pernai nebedalins.

Ekonomistai prognozuoja, kad artėjantis šildymo sezonas turėtų būti maždaug trečdaliu pigesnis. Tiesa, kiek teks kloti už šilumą, galutinį žodį šįmet tars ne tik gamta.
Po rekordiškai brangios pernykštės žiemos Seimas nusprendė grįžti prie senosios tvarkos. Prieš suteikiant kompensaciją už būsto šildymą, vėl bus vertinamos ne tik gyventojo pajamos, bet ir turtas.
Gyventojai raminami, kad turintieji ir butą, ir daržiuką sodininkų bendrijoje tokios paramos neturėtų prarasti.

Rekordinis šuolis

Panevėžio savivaldybės Socialinių išmokų poskyrio vedėjos Zitos Ragėnienės teigimu, tikėtina, kad šiemet prašymų skirti kompensaciją už šildymą ir vandenį turėtų sumažėti.
Jos nuomone, ne tik dėl vėl atsiradusios prievolės vertinti pajamas ir turtą, bet ir šiek tiek nukritusių energetikos resursų kainos.
„Visą laiką šildymo ir karšto bei geriamojo vandens kompensacijoms gauti buvo vertinamas turtas. Kad vieną šildymo sezoną to nedarėme, tebuvo atsitraukimas nuo įprastinės tvarkos. Tie, kurie turi nedaug turto, kaip ir anksčiau, taip ir dabar neturėtų baimintis, kad negaus šildymo kompensacijų“, – ramino Z. Ragėnienė.
Praėjęs šildymo sezonas išties buvo rekordinis.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 13 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų