Šildomos grindys – kokią grindų dangą pasirinkti?

Šildomos grindys – kokią grindų dangą pasirinkti?

Grindys – tai pamatinis namų interjero elementas, jaukumo ir komforto pagrindas. Juk nėra nieko maloniau, nei grįžus namo nusiauti batus ir pajusti malonią šilumą. Kalbant apie ją, šiandien neretai pasirenkamas būtent grindinio šildymo variantas – šaltuoju metų laiku namai kur kas malonesni ir jaukesni. Šiame straipsnyje aptarsime 3 dangų tipus, kurie idealiai tinka būtent šildomoms grindims.

Medinės grindys

Parketas yra itin populiarus pasirinkimas įsirengiant šildomas grindis kone visose namų zonose: svetainėje, miegamajame, vaikų kambariuose, koridoriuje, vonioje. Dvisluoksnės parketlentės, pagamintos iš kokybiškų medžiagų: beržo, ąžuolo arba uosio – užtikrina stabilią grindų konstrukciją ir ilgaamžiškumą. Tinkamai alyva ar laku padengtos medžio grindys apsaugomos nuo įbrėžimų, todėl priežiūra tampa dar lengvesnė.

Viršutinis ąžuolo ar uosio sluoksnis yra malonus lytėjimui, o apatinis beržo faneros sluoksnis atsparus drėgmei ir pasižymi didele varža, todėl yra tinkamas grindiniam šildymui. Platus spalvų ir lentų klojimo tipų pasirinkimas pravers kuriant išskirtinį namų interjerą. Jeigu ieškote praktiškos ir itin kokybiškos grindų dangos, užsukite į Wilbergs.com.

Plytelės

Akmens masės, keramikinės ir PVC plytelės taip pat yra vienas populiariausių pasirinkimų šildomoms grindims. Dažniausiai jos pasirenkamos vonios, virtuvės ir koridoriaus zonose. Plytelės pasižymi aukštu šiluminiu laidumu, todėl net lengvai šildomos grindys yra maloniai šiltos. Be to, plytelės pasižymi aukšta tolerancija didesnei šilumai – net intensyvesnio šildymo atveju danga išlaiko savo pradines savybes.

Kiliminė danga

Standartiniai kilimai, ne išimtis ir kiliminė danga, gana lengvai perduoda nuo grindų sklindančią šilumą į aplinką, jos neblokuoja. Ši grindų danga dažniausiai sutinkama poilsio zonose, pavyzdžiui, miegamajame ir vaikų kambaryje. Nubudus ryte, visuomet malonu padėti kojas ant minkšto ir šilto grindų paviršiaus. Vis dėlto, tai specifinės priežiūros reikalaujantis paviršius, tad reikėtų atsakingai įvertinti savo gyvenimo būdą, įpročius.

Tinkamos dangos pasirinkimas skirtingose zonose leis mėgautis maksimaliu komfortu ir jaukumu. Nebijokite derinti kelių skirtingų, tačiau kokybiškų medžiagų. Skirtingi paviršiai specifinėse namų zonose padės susikurti maksimaliai funkcionalią aplinką, galiausiai, išvengti neplanuotų išlaidų. Šildomos grindys ir tinkamai pritaikyta danga – šiuolaikinių namų akcentas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų