P. Židonio nuotr.

Šilauogių augintojai šoka viliotinį pirkėjui

Šilauogių augintojai šoka viliotinį pirkėjui

Ilgą laiką šilauogės laikytos kone prabangos preke. Tačiau daugėjant augintojų, šių aksominių uogų kainos čiuožia žemyn.

Uogininkams dabar tenka ieškoti savų būdų, kaip privilioti pirkėjų.

Panevėžio centrinėje turgavietėje šilauogėmis prekiaujanti Gabrielė Kairytė skaičiuoja, kad dabar kone kas ketvirtas pardavėjas siūlo šilauogių. Esant tokiai konkurencijai, svarbiausiu kriterijumi tampa kaina ir uogų kokybė. Šiuo metu už lietuviškų šilauogių kilogramą prašoma maždaug 6 eurų. Pasak G. Kairytės, pirmosios uogos visuomet brangiausios, tad tikėtina, kad vėliau šilauogės gali atpigti net iki keturių eurų.

„Dabar konkurencija kaip niekad didžiulė – šilauogėmis jau prekiauja ir močiutės, auginančios jas savo sklypeliuose“, – pastebi uogų pardavėja.

G. Kairytė juokiasi, kad senelis – garsusis Panevėžio rajono vynuogių ir šilauogių augintojas Alfonsas Narbutas – įdiegęs, kad uogas galima užauginti ekologiškai, be jokių trąšų, tik su meile ir daug glostymų.

A. Narbutas šilauoges ėmėsi auginti dar prieš tris dešimtmečius, kai daugelis lietuvių net nebuvo girdėję apie tokias uogas.

Jo teigimu, savotiškas lūžis įvyko prieš gerą dešimtmetį. Ir tam daugiausia įtakos padaręs Kauno botanikos sodas, ėmęsis aktyviai reklamuoti šias uogas.

Dabar tikriausiai nerastume sodininkų bendrijos ar sodybos, kur nemėlynuotų šios uogos.

Visą straipsnį skaitykite liepos 26 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų