Pagrindine srutų tiekėja būsimajai jėgainei numatyta žemės ūkio bendrovė „Šilagalis“, o pati jėgainė iškils šalia bendrovės fermų esančiame jos direktoriaus sklype. P. Židonio nuotr.

Šilagalyje mėšlas virs dujomis

Šilagalyje mėšlas virs dujomis

Metai kiti – ir Panevėžio pašonėje, Šilagalyje, turėtų atsirasti biometano jėgainė, karvių mėšlą paversianti dujomis.

Jos statytojas verslininkas Vytautas Keršys pabrėžia, kad Šilagalio jėgainė būsianti pirma tokia Lietuvoje, o savo modernumu darys garbę visai šaliai.

Iš „Sekundės“ išgirdusi, kad Šilagalyje iš mėšlo bus gaminamos dujos, šio kaimo bendruomenės pirmininkė Nijolė Brogienė pratrūko: „Rado gi mus, durnelius! Apstatė Šilagalį baldų fabrikais, kvėpuojam greitkelių mašinų išmetamosiomis dujomis, o dar š… pas mus degins.“

Apie tai, kad Šilagalyje, šalia kaime esančių karvių fermų, bus statoma biometano jėgainė, informuoja Panevėžio rajono savivaldybės internetinėje svetainėje skelbiama šios jėgainės poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaita. Visuomenei ji bus pristatoma lapkričio 29-ąją nuotolinio vaizdo transliacija.

Ataskaita skelbia, kad jėgainę Šilagalio kaime, Miško gatvėje, statys Kaune įsikūrusi bendrovė „Engerta“. Joje įdarbintas vienas asmuo. Jėgainė naudos biologiškai skaidžiomis vadinamas komunalines, riebalų, vaisių, daržovių perdirbimo, alkoholio gamybos ir kitokias atliekas bei karvių mėšlą (srutas). Iš viso to bus gaminamos dujos.

Kvapai ir garsai atitinka normas

Ataskaitoje teigiama, jog pirmaisiais jėgainės darbo metais bus perdirbama 100 tūkstančių kv. m žaliavos, kurios pagrindinė dalis – srutos. Vėliau perdirbimai dvigubės. Pagrindine srutų tiekėja numatyta žemės ūkio bendrovė „Šilagalis“, šalia kurios fermų esančiame 0,4 hektaro sklype ir bus pastatyta jėgainė. Kadangi jos darbas bus nepertraukiamas, pritrūkus mėšlo, būtų deginamos kitos atliekos.

Poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitoje pabrėžiama, kad pirminio technologinio proceso metu jėgainėje gali susidaryti sprogioji medžiaga.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 18 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Dziaukities kaimieciai, darbo bus netik bambalini srebt

    • Atsakyti
    • Och tai daug žmoniu idarbins. Juk rašo kad viena. Ir tas, turbut kompiuteriu valdys irengini, kur kaime tokio specialisto gal neras.

    • Tikras Vingių Jonas

  • Tai pirmininkei patarčiau galvą alijošiumi išsitrinti, gal pulius ištrauks. Užkliuvo jai medienos įmonės kurios ir taip atokiai nuo kaimo pastatytos, džiaukis tie patys kaimiečiai ten dirba ir džiaugiasi.

  • Nu jo rado vieta kur suvest visas lietuvos atliekas. maza pliku lauku nuosaliau nuo gyv namu kvartalo?

  • Man protu nesuvikiama, kaip gali būti statoma šis šūdo malūnas pačiame kaime, kai iki artimiausio gyvenamojo namo yra 164 metrai. Iki artimiausio visuomeninio pastato 500 metrų, kuriame renkasi repetuoti ne vienas kolektyvas, kuriame yra med.punktas ir veikianti biblioteka.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų