G. Kartano nuotr.

Siekia finansavimo arenai remontuoti

Siekia finansavimo arenai remontuoti

Šešioliktus metus skaičiuojanti Panevėžio arena laukia meistrų.

Panevėžio miesto taryba paskutinę vasario dieną svarstys, ar teikti paraišką gauti lėšų iš Sporto rėmimo fondo arenai remontuoti.
Nemaža suma turėtų prisidėti ir pati Savivaldybė.
Arenos atnaujinimas kainuotų kone milijoną, o iš miesto biudžeto, jei politikai pritars, tam būtų atseikėta 46 proc. visos sumos.
Už šiuos pinigus planuojama modernizuoti arenos vidų: atnaujinti krepšinio aikštės parketą, įsigyti tinklinio aikštelės įrangą su teisėjų bokšteliais.
Taip pat būtų įrengta inovatyvi apšvietimo valdymo sistema, leidžianti sukurti skirtingus apšvietimo scenarijus, reikalingus įvairioms sportinėms veikloms.
Šiuo metu nenaudojamose rūbinės patalpose numatyta įrengti fizinio parengimo patalpas su treniruokliais. Jos būtų skirtos žmonių su regos bei judėjimo negalia užsiėmimams.

Optimistinis variantas – darbai rudenį

Savivaldybės Investicijų projektų skyriaus vedėjos Linos Bareikienės teigimu, kol kas nėra garantijų, kad Panevėžį pasieks arenai tvarkyti reikalingos lėšos.
„Tik vasarą, ne anksčiau, žinotume, ar Panevėžio savivaldybei pasisekė konkurse. Jei paraiška pereitų konkursą, būtų pasirašoma finansavimo sutartis, o tada būtų skelbiamas rangos konkursas“, – sako L. Bareikienė.
Jei viskas sektųsi, arenos atnaujinimo darbai prasidėtų rudenį.
Skaičiuojama, kad šis projektas galėtų kainuoti kone milijoną – 926 tūkst. eurų. Tiksli vertė bus žinoma įvykdžius viešuosius pirkimus.
Maksimali iš Sporto rėmimo fondo prašoma suma negali viršyti pusės milijono eurų. Norėdamas tiek gauti, Panevėžys turi prisidėti ne mažiau kaip 25 proc. iš savo biudžeto. Tarybai ketinama siūlyti, kad Savivaldybės indėlis būtų gerokai didesnis – apie 426 tūkst. eurų, tai yra 46 proc. visos projekto sumos.
Pagal taisykles, jei pareiškėjas savo lėšomis padengia daugiau kaip 45 proc. projekto išlaidų, paraiškai skiriama daugiau balų.

Dideli krūviai

„Kalnapilio“ arena yra vienas iš prioritetinių Panevėžio sporto objektų“, – sako Savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Živilė Užtupaitė.
Anot jos, tiek planuojamas keisti krepšinio aikštelės parketas, tiek apšvietimas ir dabar atitinka keliamus reikalavimus, tačiau esant dideliems krūviams įranga ir danga nuolat dėvisi.
Pasak Ž. Užtupaitės, dabartinį apšvietimą pakeitus į LED, sumažėtų išlaidos elektrai. Be to, apšvietimo sistema būtų pritaikyta kiekvienai sporto šakai, mat per skirtingas varžybas jungiasi skirtingos lempos ir skiriasi apšvietimo pajėgumas. Pavyzdžiui, žaidžiant tinklinį, badmintoną, reikia, kad lempos neakintų žaidėjų, jiems pažvelgus į viršų.

Sportuoti – ir žmonės su negalia

Dar vienas šio projekto tikslų – pritraukti į areną naujų sporto šakų. Įsigijus tinklinio įrangą, arenoje būtų galima žaisti ir jį. Taip pat tiktų žaisti ir badmintoną. Pirmame arenos aukšte numatoma geriau išnaudoti turimą rūbinės erdvę, esančią šalia muziejaus ekspozicijos. Ten norima įrengti ir žmonėms su regėjimo ir judėjimo negalia sportuoti pritaikytą zoną.
Šiai erdvei norima įsigyti specialius, žmonėms su negalia skirtus treniruoklius. Taip pat čia būtų galima žaisti šaškėmis, šachmatais, labai populiarų žaidimą – bočią ir kitus.

os.

 

Komentarai

  • Seniai tas apšvietimas nebeatitinka reikalavimų, tik dėja sporto skyriui vadovauja eilinis neišmanelis kaip ir prieš tai buvęs. Nesugeba net informacijos teisingos gauti…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų