A. Šidlauskas: „Plaukti su geriausiais – puikus jausmas, tai motyvuoja“

A. Šidlauskas: „Plaukti su geriausiais – puikus jausmas, tai motyvuoja“

Antroji pasaulio čempionato diena Budapešte buvo pažymėta pirmuoju Lietuvos rinktinei finalu, dviejų rungčių pusfinaliais bei dviem pagerintais Lietuvos rekordais.

Išvakarėse fantastiškai pasirodęs 100 m plaukimo krūtine atrankoje ir pusfinalyje ir pagerinęs savo asmeninį rezultatą, visus lūkesčius viršijęs Andrius Šidlauskas tapo pirmuoju rinktinės plaukiku, iškovojusiu teisę plaukti šių metų čempionato finale.

Jame panevėžietis nuotolį įveikė per 59,21 sek. ir, aplenkęs porą varžovų, užėmė aukštą šeštą vietą. Iki podiumo A.Šidlauskui pritrūko 0,16 sek.

„Plaukti su geriausiais planetos plaukikais labai patiko. Tai motyvuoja nesustoti ir ateityje stengtis dar labiau. Gal ir galėjau pasiekti dar geresnį rezultatą, tačiau ir šis yra labai geras“, – sakė pasaulio čempionato debiutantas.

A. Šidlauskas trečiadienį dar startuos 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Į 200 m laisvu stiliumi rungties pusfinalį patekęs Danas Rapšys tai padarė rekordiniu tempu. Panevėžietis nuotolį atrankoje nuplaukė per 1 min. 46,93 sek., pagerindamas sau priklausiusį Lietuvos rekordą.

Pusfinalio plaukime jis parodė, kad ryte išnaudojo ne visus rezervus ir geriausią šalies rezultatą pagerino dar sykį.

„Nors nepavyko patekti į finalą, savo pasirodymu esu patenkintas. Atrankoje išnaudojau daug jėgų, bet vakare visada plaukiu greičiau. Norėjau patekti į finalą, bet dar sykį pagerinti savo rezultatą irgi yra gerai“, – kalbėjo D. Rapšys.

Plaukikas ketvirtadienį dar startuos savo pagrindinėje rungtyje – 200 m plaukimo nugara distancijoje.

Kritikus atrankos plaukime nutildžiusi Rūta Meilutytė pateko į 100 m krūtine plaukimo finalą. Ryte ji pagerino savo geriausią šio sezono rezultatą (1 min. 05,81 sek.) ir be didesnių sunkumų pateko į rungties pusfinalį.

Jame tituluočiausia šalies plaukikė plaukė dar greičiau – 1 min. 05,06 sek ir užtikrintai žengė į finalą. Tai ketvirtasis rezultatas olimpietės karjeroje. Tokį tempą paskutinį kartą R.Meilutytė demonstravo dar 2013 m., kuomet pavyko pagerinti pasaulio rekordą. Plaukimu sportininkė liko patenkinta.

„Pirmąją dieną savo tikslus pasiekiau, todėl esu labai patenkinta. Rytoj stengsiuosi atiduoti visas jėgas. Reikia galvoti tik apie savo pasirodymą, nes visos varžovės finale pretenduoja į medalius “, – tvirtino R.Meilutytė.

***

Antradienio lietuvių startai

10.30 val. Giedrius Titenis (50m krūtine, atranka)

11.12 val. Deividas Margevičius (200m peteliške, atranka)

19.11 val. G. Titenis (jei pateks, 50 m krūtine, pusfinaliai)

20.04 val. D. Margevičius (jei pateks, 200 m peteliške, pusfinaliai)

20.17 val. R. Meilutytė (100 m krūtine, finalas)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų