Andrius Šidlauskas. Reuters / Scanpix

Staigmena: panevėžietis A. Šidlauskas – 100 m krūtine finale

Staigmena: panevėžietis A. Šidlauskas – 100 m krūtine finale

Pasaulio plaukimo čempionato Budapešte pirmoji diena Lietuvos plaukikams baigėsi netikėta rokiruote. Andrius Šidlauskas buvo greitesnis už Giedrių Titenį ir vienintelis iš lietuvių iškopė į 100 m krūtine finalą.

A. Šidlauskas nustebino pats save ir visus Lietuvos plaukimo specialistus.

Iki tol tik jaunimo varžybose apdovanojimus laimėjęs Panevėžio plaukikas sekmadienį pusfinalyje finišavo per 59,12 sek. – tai asmeninis jo rekordas ir ketvirtas rezultatas tarp pusfinalio plaukikų.

Antrajame pusfinalyje startavęs A. Šidlauskas ypač galingai finišavo, savo plaukime pakilęs į trečią poziciją.

G. Titenis startavo pirmajame pusfinalio plaukime ir jame buvo penktas, įveikęs distanciją per 59,66 sek. 28 metų anykštėnas puikiai startavo, bet jo tempas pirmojoje plaukimo dalyje buvo kritęs. Giedriui pavyko kiek pagerinti savo poziciją finišuojant, nors paliesti sienelę patogiu grybšniu ir nepavyko.

G. Titenis, kuriam priklauso Lietuvos rekordas (58,96 sek.), liko dvyliktas.

Į finalą, kuris vyks pirmadienį vakare, pateko aštuoni iš šešiolikos pusfinalio dalyvių.

Pusfinalyje greičiausias buvo britas Adamas Peaty (57,75 sek.). Antru rezultatu finalą pasiekė amerikietis Kevinas Cordesas (58,64 sek.), trečiu – amerikietis Cody Milleris (59,08 sek.)

Atrankos varžybose vidurdienį krūtine plaukiantys lietuviai atplaukė trečiajame penketuke: G. Titenis buvo dvyliktas (59,79 sek.), A. Šidlauskas – penkioliktas, tuomet irgi pagerinęs savo asmeninį rekordą (59,91 sek.).

Abu sekmadienį vakare startavę lietuviai dar plauks čempionate, kuris vyks aštuonias dienas iki liepos 30-osios. G.Titeniui liko startai 50 ir 200 m krūtine rungtyse.

Lietuvai šiose pirmenybėse atstovauja devyni plaukikai, tarp jų ir pasaulio rekordininkė Rūta Meilutytė. Pasaulio rekordininkė savo pasirodymą pradės pirmadienį 100 m krūtine atrankos varžybomis.

Pirmadienio startai

10.30 val. Mažutaitytė 100 m nugara (atranka)
10.47 val. Stankevičius 100 m nugara (atranka)
11.00 val. Meilutytė 100 m krūtine (atranka)
11.18 val. Rapšys 200 m laisvu (atranka)

18.32 val. Šidlauskas 100 m krūtine (finalas)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų