Site icon sekunde.lt

Siauruku pasivažinėjo sėdėdami ant grindų

Legendiniu Panevėžio siauruku švęsti Užgavėnių į Rekstino mišką vykusi kompanija ironizuoja patyrusi išskirtinę atrakciją.

Legendiniu Panevėžio siauruku švęsti Užgavėnių į Rekstino mišką vykusi kompanija ironizuoja patyrusi išskirtinę atrakciją. Už tokią kelionę bilietui 10-ies eurų nepagailėję žmonės pasipiktino negavę net vietos vagone – traukiniu dardėjo sėdėdami ant grindų.

Kelionę siauruku organizavusios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ vadovas vis tiek mano, kad šventė praėjo puikiai.

Panevėžietis Kęstutis Jucys pasakoja apie smagias keliones siauruku prisiklausęs iš draugo. Šis, važiavęs prieš penketą metų, išgyrė, kaip organizatoriai neleidžia liūdėti – vagonuose pramogautojus linksmina muzikantai, o jau pačiame Rekstino miške laukia dar didesnės smagybės. Tokių tikėjosi ir K. Jucys su bičiuliais, nusipirkę 10 Eur kainavusius bilietus kelionei pirmosios klasės vagonu.

„Mes visi žmonės metuose, vyresni nei 50-ies. Pagalvojom, geriau daugiau sumokėsim, bet sėdėsim minkštai, nesusigrūdę. Visgi kai kurie gauname neįgalumo pensijas, nesame sveikuoliai jaunikliai“, – „Sekundei“ pasakojo K. Jucys.

Tačiau, anot jo, dar nė neįlipus į traukinuką prasidėjo nemalonūs netikėtumai.

Rangėsi ant grindų

Kompanijai jau nemenku iššūkiu tapo kelias iki perono. Į antrojo reiso traukinį popietę rinkęsi žmonės apstulbo, kad niekas nepasirūpino lipančiųjų viaduku saugumu.

Sumintu sniegu nukloti laiptai buvo tokie slidūs, kad, anot K. Jucio, pramogautojai žemyn taikėsi nulipti tik įsitvėrę turėklų ir vieni kitų. Vis dėlto vienai kompanijos dalyvei net ir didelis atsargumas nepadėjo. Slystelėjusi moteris griuvo. Į laiptus sutrenktą nugarą vėrė skausmas, bet Užgavėnėms pasiruošusi dama pasiryžo kelionę tęsti.

K. Jucio teigimu, traukinys vėlavo apie 20 minučių. Stotyje palūkuriavę keliautojai manė patogiai įsitaisysiantys pirmosios klasės vagone. Bet sulipus paaiškėjo, kad švęsti Užgavėnių teks važiuoti kaip silkėms statinėje.

„Lipant į traukinį niekas bilietų netikrino, kas kur norėjo, ten sėdosi. Vagone prie staliukų, kur tilptų trys žmonės, susigrūdo po keturis, o mums penkiems savo vagone nebeliko vietos“, – pasakojo K. Jucys.

Pasak jo, važiuoti traukiniu stovomis pasirodė menkas malonumas – greitai paskaudo kojas. Nepigiai už kelionę sumokėjusiems pramogautojams neliko nieko kito, kaip tik susirangyti ant vagono grindų.

„Nei per langus pažiūrėti, tik į kitų kojas“, – pasipiktinęs K. Jucys.

Anot jo, pusvalandį šitaip dardant, tik prieš pat kelionės pabaigą pasirodė kontrolierės. Paaiškėjo, kad dalis keleivių važiavo ne savo vagone. Kompanija guodžiasi bent jau atgal gavusi atsisėsti.

Nesuprato, už ką mokėjo

Ne itin patenkintas K. Jucys ir kelionių organizatorių pasiūlytomis pramogomis miške. Jam gaila buvo vaikų, aprengtų tautiniais drabužiais ir šokančių slidžioje scenoje. Be to, dar ir išalko.

„Vienas iš mūsų kompanijos sugalvojo, kad gerai būtų sušilti sriubos užvalgius. Samtelis – euras, du samteliai – trys eurai. Kad nors sotu būtų. Nė vienas taip ir nesupratom, už ką mes po tuos 10 Eur sumokėjom. Tikėjomės ir maloniai nuvažiuoti, ir linksmai papramogauti, o teko dar ir ant grindų pasėdėti“, – nusivylęs panevėžietis.

Nors, pripažįsta K. Jucys, kelionės organizatoriai už nepateisintus lūkesčius nepatenkintai kompanijai pasiūlė penkis bilietus į kitą kelionę siauruku, bet bičiuliai tokios kompensacijos atsisakė.

„Man jau 55-eri. Važiuoti, kad paskui vėl nugarą, kojas skaudėtų? Organizacija labai netikusi“, – įvertino panevėžietis.

V. Užalinskas nemano, kad kelionė siauruku švęsti Užgavėnių buvo nevykusi. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Kalti pasiklydę senjorai

Įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ laikinasis direktorius Vismantas Užalinskas nemano, kad kelionė siauruku švęsti Užgavėnių buvo nevykusi. Pasak jo, viaduko laiptus prižiūri „Lietuvos geležinkeliai“, tačiau V. Užalinskas kaimynų nedrįstų kaltinti aplaidumu. Jo žodžiais, tądien pasnigo kaip tik prieš siauruko reisą ir veikiausiai laiptų nespėta nuvalyti.

„Žmonės patys turėtų atsargiai lipti. Turėklai tam ir yra, kad už jų laikytųsi“, – priminė V. Užalinskas.

Dėl nepatogios kelionės dardant ant vagono grindų laikinasis įstaigos direktorius irgi nemato reikalo atsiprašinėti.

„Niekas jiems neliepė ant grindų sėstis, galėjo stovėti“, – teigia V. Užalinskas.

Anot jo, patikrinti visų įlipančiųjų bilietų palydovės nespėja, todėl tas daroma einant per vagonus traukiniui jau pajudėjus. Direktoriaus teigimu, tąkart tikrinant bilietus paaiškėjo, kad iš tiesų keletas pagyvenusių žmonių sumaišė traukinius – turėjo išvažiuoti 12 val. reisu, o atėjo 13.30 val.

„Kadangi tai pagyvenę žmonės, jie atsisėdo, o paraginti užleisti vietas, nes pavėlavo į savo traukinį, atsisakė tą padaryti. Negalime gi iš kėdžių traukti ir mesti lauk senų žmonių dėl to, kad jie laiką supainiojo. Atgal grįžtant jau buvo rasta jiems vietos kitur ir niekam nebereikėjo stovėti“, – saujelei panevėžiečių kelionę apkartinusį incidentą aiškino V. Užalinskas.

Muzikantų atsisakė

Direktorius pripažįsta, kad anksčiau kelionės siauruku būdavusios linksmesnės – per vagonus eidavo muzikantai. Tačiau kol viename užtektinai pagrodavo, kito palinksminti nebespėdavo. Dabar tokių muzikantų traukinyje atsisakyta esą dėl saugumo, kad judančiuose vagonuose linksmybių nesugadintų nelaimingas atsitikimas.

Švęsti Užgavėnių į Rekstino mišką dviem siauruko reisais važiavo apie 700 keleivių. V. Užalinskas tvirtina apie kelionę ir šventę girdėjęs tik gerų atsiliepimų.

„Šventė labai pavyko. O klientų visokių pasitaiko. Vieniems gali kokių tik nori pramogų ir atrakcijų pateikti, vis tiek skųsis, o kiti važiuoja nusiteikę linksmintis ir, kad ir kas nutiktų, jiems nuotaikos niekas nesugadina“, – mano direktorius.

Exit mobile version