Siauruku pasivažinėjo sėdėdami ant grindų

Siauruku pasivažinėjo sėdėdami ant grindų

Legendiniu Panevėžio siauruku švęsti Užgavėnių į Rekstino mišką vykusi kompanija ironizuoja patyrusi išskirtinę atrakciją. Už tokią kelionę bilietui 10-ies eurų nepagailėję žmonės pasipiktino negavę net vietos vagone – traukiniu dardėjo sėdėdami ant grindų.

Kelionę siauruku organizavusios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ vadovas vis tiek mano, kad šventė praėjo puikiai.

Panevėžietis Kęstutis Jucys pasakoja apie smagias keliones siauruku prisiklausęs iš draugo. Šis, važiavęs prieš penketą metų, išgyrė, kaip organizatoriai neleidžia liūdėti – vagonuose pramogautojus linksmina muzikantai, o jau pačiame Rekstino miške laukia dar didesnės smagybės. Tokių tikėjosi ir K. Jucys su bičiuliais, nusipirkę 10 Eur kainavusius bilietus kelionei pirmosios klasės vagonu.

„Mes visi žmonės metuose, vyresni nei 50-ies. Pagalvojom, geriau daugiau sumokėsim, bet sėdėsim minkštai, nesusigrūdę. Visgi kai kurie gauname neįgalumo pensijas, nesame sveikuoliai jaunikliai“, – „Sekundei“ pasakojo K. Jucys.

Tačiau, anot jo, dar nė neįlipus į traukinuką prasidėjo nemalonūs netikėtumai.

Rangėsi ant grindų

Kompanijai jau nemenku iššūkiu tapo kelias iki perono. Į antrojo reiso traukinį popietę rinkęsi žmonės apstulbo, kad niekas nepasirūpino lipančiųjų viaduku saugumu.

Sumintu sniegu nukloti laiptai buvo tokie slidūs, kad, anot K. Jucio, pramogautojai žemyn taikėsi nulipti tik įsitvėrę turėklų ir vieni kitų. Vis dėlto vienai kompanijos dalyvei net ir didelis atsargumas nepadėjo. Slystelėjusi moteris griuvo. Į laiptus sutrenktą nugarą vėrė skausmas, bet Užgavėnėms pasiruošusi dama pasiryžo kelionę tęsti.

K. Jucio teigimu, traukinys vėlavo apie 20 minučių. Stotyje palūkuriavę keliautojai manė patogiai įsitaisysiantys pirmosios klasės vagone. Bet sulipus paaiškėjo, kad švęsti Užgavėnių teks važiuoti kaip silkėms statinėje.

„Lipant į traukinį niekas bilietų netikrino, kas kur norėjo, ten sėdosi. Vagone prie staliukų, kur tilptų trys žmonės, susigrūdo po keturis, o mums penkiems savo vagone nebeliko vietos“, – pasakojo K. Jucys.

Pasak jo, važiuoti traukiniu stovomis pasirodė menkas malonumas – greitai paskaudo kojas. Nepigiai už kelionę sumokėjusiems pramogautojams neliko nieko kito, kaip tik susirangyti ant vagono grindų.

„Nei per langus pažiūrėti, tik į kitų kojas“, – pasipiktinęs K. Jucys.

Anot jo, pusvalandį šitaip dardant, tik prieš pat kelionės pabaigą pasirodė kontrolierės. Paaiškėjo, kad dalis keleivių važiavo ne savo vagone. Kompanija guodžiasi bent jau atgal gavusi atsisėsti.

Nesuprato, už ką mokėjo

Ne itin patenkintas K. Jucys ir kelionių organizatorių pasiūlytomis pramogomis miške. Jam gaila buvo vaikų, aprengtų tautiniais drabužiais ir šokančių slidžioje scenoje. Be to, dar ir išalko.

„Vienas iš mūsų kompanijos sugalvojo, kad gerai būtų sušilti sriubos užvalgius. Samtelis – euras, du samteliai – trys eurai. Kad nors sotu būtų. Nė vienas taip ir nesupratom, už ką mes po tuos 10 Eur sumokėjom. Tikėjomės ir maloniai nuvažiuoti, ir linksmai papramogauti, o teko dar ir ant grindų pasėdėti“, – nusivylęs panevėžietis.

Nors, pripažįsta K. Jucys, kelionės organizatoriai už nepateisintus lūkesčius nepatenkintai kompanijai pasiūlė penkis bilietus į kitą kelionę siauruku, bet bičiuliai tokios kompensacijos atsisakė.

„Man jau 55-eri. Važiuoti, kad paskui vėl nugarą, kojas skaudėtų? Organizacija labai netikusi“, – įvertino panevėžietis.

V. Užalinskas nemano, kad kelionė siauruku švęsti Užgavėnių buvo nevykusi. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Kalti pasiklydę senjorai

Įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ laikinasis direktorius Vismantas Užalinskas nemano, kad kelionė siauruku švęsti Užgavėnių buvo nevykusi. Pasak jo, viaduko laiptus prižiūri „Lietuvos geležinkeliai“, tačiau V. Užalinskas kaimynų nedrįstų kaltinti aplaidumu. Jo žodžiais, tądien pasnigo kaip tik prieš siauruko reisą ir veikiausiai laiptų nespėta nuvalyti.

„Žmonės patys turėtų atsargiai lipti. Turėklai tam ir yra, kad už jų laikytųsi“, – priminė V. Užalinskas.

Dėl nepatogios kelionės dardant ant vagono grindų laikinasis įstaigos direktorius irgi nemato reikalo atsiprašinėti.

„Niekas jiems neliepė ant grindų sėstis, galėjo stovėti“, – teigia V. Užalinskas.

Anot jo, patikrinti visų įlipančiųjų bilietų palydovės nespėja, todėl tas daroma einant per vagonus traukiniui jau pajudėjus. Direktoriaus teigimu, tąkart tikrinant bilietus paaiškėjo, kad iš tiesų keletas pagyvenusių žmonių sumaišė traukinius – turėjo išvažiuoti 12 val. reisu, o atėjo 13.30 val.

„Kadangi tai pagyvenę žmonės, jie atsisėdo, o paraginti užleisti vietas, nes pavėlavo į savo traukinį, atsisakė tą padaryti. Negalime gi iš kėdžių traukti ir mesti lauk senų žmonių dėl to, kad jie laiką supainiojo. Atgal grįžtant jau buvo rasta jiems vietos kitur ir niekam nebereikėjo stovėti“, – saujelei panevėžiečių kelionę apkartinusį incidentą aiškino V. Užalinskas.

Muzikantų atsisakė

Direktorius pripažįsta, kad anksčiau kelionės siauruku būdavusios linksmesnės – per vagonus eidavo muzikantai. Tačiau kol viename užtektinai pagrodavo, kito palinksminti nebespėdavo. Dabar tokių muzikantų traukinyje atsisakyta esą dėl saugumo, kad judančiuose vagonuose linksmybių nesugadintų nelaimingas atsitikimas.

Švęsti Užgavėnių į Rekstino mišką dviem siauruko reisais važiavo apie 700 keleivių. V. Užalinskas tvirtina apie kelionę ir šventę girdėjęs tik gerų atsiliepimų.

„Šventė labai pavyko. O klientų visokių pasitaiko. Vieniems gali kokių tik nori pramogų ir atrakcijų pateikti, vis tiek skųsis, o kiti važiuoja nusiteikę linksmintis ir, kad ir kas nutiktų, jiems nuotaikos niekas nesugadina“, – mano direktorius.

Komentarai

 • Viskuo skundziasi tik nelaimingi. Jei nepatinka ka siulo kiti, pamegink pasiulyti pats, paziuresim kokie tada bus atsiliepimas.

 • Mažiausia yra nepagarba klientams paimti pinigus už bilietus ir nepasirūpinti, kad kelionė būtų jei jau ne komfortiška, tai bent patogi.

 • Tegul tasai vadovas negrąžina padėties,jeigu jos negalėjo sukontroliuoti.
  Tai labai blogai,kad niekas netikrino bilietųir suleido ne to reiso žmones(jeigu tai ne išmislas pasiteisinimui) . Kai paaiškinti tokią veiklą, jeigu žmonės turi to traukinio ir tos valandos bilietą ir reikia sėdėti ant grindų? Gali pats apie save labai gerai kalbėti,bet tokie veiksmai,kaip organizaciniai nepatogumai žmonėms,net traumos – parodo,kad išvyka buvo organizuota aplaidžiai, siekta tik susirinkti pajamas.Visiems aišku pasidarė apie tokias išvykas.

 • Neprofesionalu taip įstaigos vadovui pasiaiškinti… ale visi patys kalti, kam jie tuos bilietus pirko…. Ir dar svajoje Užalinskas tapti nuolatiniu direktoriumi…. vargšelis…ne jam berneliui ta vieta

 • Kvailas pasiaiškinimas direktoriaus. Aplaidumas darbe, taip neturėtų būti. Tokia mano nuomonė.

 • Gerai sako kad su amzium viskas blogai darosi, kai viskas kliuna pradedant laiptais baigiant sriuba tai cia niekas ir nebepades. Geda butu taip verkslenti, lietuviais esame mes gime…

  • …letuviais ęsame gimę… galime važiuoti nors ir ant stogo, su savo kėdėmis ir lovomis – kaip Indijoję. Ačiu dirėktoriui.

 • Nusivyliau tokia švente. Kvietime rašė vaišinsimės karšta arbata, blynais- nei arbatos nei blynų, reikėjo suprasti pačiam įsidėti… Ar būtinas buvo atributas Gavėnui tarp kojų? Gi šventėje buvo ir darželinukų ir mokyklinukų. Nekaip atrodė ir kaip keli šimtai žmonių bando sutilpti ant slidžios ir per mažos pakylos.
  Ir tie Gavėno nešėjai (keturi) kažkodėl patys panašūs į Gavėnus. Šventė perdėm komercinė, kuo daugiau atvešti ir uždirbti.

 • Džiaukitės, kad išviso nuvažiavot ir sveiki grįžot. Vos prieš metus tas pat Užalinskas per visą Lietuvą skelbė, kad vagonai avarinės būklės, subyrėję, važiuoti negali, kad bėgiai išsiskyrę, pavojinga traukiniui važiuoti. O jau vasarą viskas stebuklingai pasidarė tinkama, nors remonto jokio nebuvo. Tai kada melavo – ar kad viskas sulūžę, ar kad viskas tvarkinga?

  • Atsakyti
 • Negeri dalykai. Vadovas nors ir laikinas turi prisiimti atsakomybe

  • Atsakyti
 • Jau metus kaip laikinas, panašu kad taip bus ir artimiausią penkmetį.

  • Atsakyti
 • O tai Anykščių savivaldybė į tokį incidentą nereaguos niekaip?

Rodyti visus komentarus (12)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų