P. Židonio nuotr.

Šiaurinėje gatvėje kyla triukšmo sienelės

Šiaurinėje gatvėje kyla triukšmo sienelės

 

Sumaištis pasaulinėje statybinių medžiagų rinkoje nukėlė naujos Šiaurinės gatvės Panevėžyje atidarymą. Ją visiškai užbaigti planuojama žiemos pradžioje.

Prieš dvejus metus nuo Pramonės gatvės pradėtas tiesti platus kelias iki Smėlynės gatvės jau beveik baigtas. Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Dariaus Linkono teigimu, gatvei betrūksta viršutinio asfalto sluoksnio, sužymėti juostas, sustatyti kelio ženklus, pabaigti trinkelėmis kloti pėsčiųjų tako atkarpą. Šiuo metu dar montuojamos triukšmą aplinkiniams gyventojams sulaikančios sienelės.

Viena jų, apie 50 m ilgio, jau pastatyta ties Pramonės gatve. Kita įrengiama ties Jurginų gatve.

Šioje vietoje suplanuota 170 m sienelė. Abi sienelės 4 m aukščio. Pasak D. Linkono, jos dalį garsų absorbuoja ir dalį nukreipia į viršų.

Sustabdė pasauliniai trikdžiai

Tokios apsaugos montuojamos iš metalo konstrukcijų ir specialių plokščių. Šios perkamos jau pagamintos iš užsienio.

Pasak D. Linkono, didesnė bėda buvo ne parsivežti šias plokštes, o sulaukti jų pagamintų.

„Visada norisi greičiau, bet ne visada pavyksta. Dėl šiemet sutrikusio statybinių medžiagų, ypač metalo, tiekimo projektą labiausiai ir sustabdė triukšmą mažinančių sienelių statyba“, – teigė pavaduotojas.

Anksčiau, anot jo, garso plokščių pirkimas ir jų montavimas užtrukdavo apie porą mėnesių, šįmet terminas išsitęsė dvigubai ilgiau. Negana to, išaugo ir išlaidos tokiems objektams įrengti.

„Planavome Šiaurinę gatvę užbaigti rugsėjį, bet darbai dar nusikels. O kai kelias jau bus sutvarkytas visiškai, liks sutvarkyti dokumentaciją“, – sako D. Linkonas.

Kelininkų laukia Smėlynės gatvė

Dar svarstoma dėl naujos gatvės prijungimo prie Smėlynės gatvės. Kelių metrų žvyrkelio atkarpą ketinama užkloti laikinąja jungtimi. Mat šioje vietoje suplanuota žiedinė sankryža.

„Laikinasis Šiaurinės gatvės sujungimas turėtų tarnauti dar kokius metus, kol pradėsime Smėlynės gatvės rekonstrukciją. Kitais metais numatyta rekonstruoti Smėlynės gatvės atkarpą nuo šitos žiedinės sankryžos iki miesto ribos. Dar šiemet tam pirksime rangos darbus“, – teigė D. Linkonas.

Savivaldybė numačiusi vėliau tvarkyti Smėlynės gatvę ir iki geležinkelio pervažos, nors kol kas šiems darbams nėra užtikrinto valstybės finansavimo.

„Paprastieji gatvių remonto darbai mieste už 5 mln. eurų šiemet jau baigti, daug padarėme pernai iš paramos dėl COVID-19 programos. Dabar daugiau dėmesio bus galima skirti vienai svarbiausių Smėlynės gatvei: dalį jos remontui reikalingų lėšų planuojama gauti iš miesto biudžeto, dalį – iš Lietuvos kelių automobilių direkcijos“, – patvirtino D. Linkonas.

Susisiekimo ministerija taip pat žada pertvarkyti lėšų skirstymą savivaldybių infrastruktūrai gerinti. Pagal naują tvarką finansavimas miestų ir rajonų gatvėms ateitų nebe kartą per metus, kaip iki šiol, o iš karto trejiems metams. Taip savivaldybėms turėtų būti lengviau planuotis savo projektus ir darbus.

„Smėlynės gatvę iki pervažos viliamės pertvarkyti per ketverius metus Taip pat laukia pažadėtas remontas K. Naruševičiaus, Bendrijų gatvėse“, – teigė D. Linkonas.

Smėlynės gatvės rekonstrukcija, jo duomenimis, turėtų kainuoti daugiau nei 5 mln. eurų. Šalia šio kelio eis tvarkingi pėsčiųjų ir dviračių takai, kurie per Šiaurinę ir kitas gatves nuves iki pat Berčiūnų.

Galerija

Komentarai

  • litinis organas tik kila o sieneles ne nes atceit nera medziagu

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų