Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Šerno kaina – automobilis, šautuvas ir apie 5500 eurų

Šerno kaina – automobilis, šautuvas ir apie 5500 eurų

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Anykščių rajone nustatė du asmenis, teisėtai sumedžioto suaugusio šerno patino neįrašiusius į medžioklės lapą.

Nuslėpto gyvūno kaina didelė: paimtas lengvasis automobilis „Opel Astra“, graižtvinis šautuvas „Tikka 695“. Taip pat asmenims gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų, teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų, sakoma AAD pranešime.

Šerno patiną sumedžiojusiam asmeniui reikės atlyginti ir laukinei gyvūnijai padarytą žalą – 1916,90 euro.

Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų sulaikyti medžiotojai turėjo teisę ir teisėtai medžiojo medžiotojų klubo medžioklės plotų vienete, bet dėl nepaaiškinamų priežasčių nutarė sumedžioto šerno į lapą neįrašyti ir taip nuslėpti. Paskui gyvūną jie neteisėtai gabeno, dorojo ne tam skirtoje vietoje, nepristatė nustatyta tvarka mėginių, kad būtų atlikta veterinarinė ekspertizė trichinelių lervoms ir afrikiniam kiaulių marui nustatyti.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Veterinarai kalti. Liepia šaudyt šernus ir laikyt šaldiklį, o su tyrimais tempia savaitę ar dvi. Būrelis kas? Maxsima su šaldymo kambariais? Vieni prikrovė šaldiklį, kiti sumedžiojo,atvežė o dėt nebėra kur. Tai ir išsivežė. Juokingiausia tai ta žala gamtai. Jei būtų užšaldytas ir įrašytas lape, gamta nenukentėjus būtų, o dabar tooookia žala, kad ojojoi…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų