P. Židonio nuotr.

Sergamumui stabdyti – antra mobili užkarda

Sergamumui stabdyti – antra mobili užkarda

Susirgimų kreivei sparčiai kopiant aukštyn, Panevėžio mobilusis punktas braška per visas siūles. Eilės testui tenka laukti net po kelias dienas.

Situacijai kaistant, miesto Savivaldybė jau nuo šio trečiadienio atidaro dar vieną testavimo dėl COVID-19 vietą.

Panevėžyje kasdien nustatoma apie tris šimtus naujų COVID-19 atvejų – kone kas antras mobiliajame punkte atliktas testas teigiamas. Eilės testui laukiama po tris dienas ar net dar ilgiau. Kadangi sergančiojo namiškiams saviizoliacija skiriama tik sulaukus teigiamo atsakymo, šie virusu dosniai dalijasi su aplinkiniais.

Pavardės prašiusi neviešinti panevėžietė Audronė pasakojo, kad virusas nepalenkė ir jų šeimos. Pirmasis susirgo moksleivis sūnus. Berniukas prastai pasijuto mokykloje. Prasidėjus šalkrėčiui, pas mokyklos sveikatos specialistę atliko greitąjį koronaviruso testą, kuris buvo teigiamas.

„Iš mokyklos parsivežusi sūnų iš karto bandžiau užregistruoti į mobilųjį punktą PGR testui, tačiau artimiausias laikas buvo tik po keturių dienų. Valdžia nuolat akcentuoja, kaip svarbu laiku nustatyti virusą ir užkirsti kelią jo plitimui, bet kaip tai padaryti, kai nesudaromos sąlygos? Ar tokiu atveju nepakaktų teigiamo greitojo testo, kai vaikas jaučia visus ligos požymius“, – stebisi mama.

Draugai Audronę ragino vežti sūnų testuoti į Kupiškį ar Pasvalį, kur vietą galima gauti gerokai anksčiau. Tačiau tampyti karščiuojantį ir negaluojantį sūnų keliasdešimt kilometrų į kitą miestą Audronei neatrodė geresnė alternatyva.

Visą straipsnį skaitykite vasario 1 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų