Panevėžio jaunieji boksininkai ir treneriai Palangoje vykusiame šalies jaunimo čempionate. (P. Prokovjevo nuotr.)

Septyni finalai ir trys čempionai

Septyni finalai ir trys čempionai

Praėjusį savaitgalį pajūryje vykusiame Lietuvos jaunimo (17–18 metų) bokso čempionate Panevėžio bokso mokykla įrodė, kad ji – viena talentingiausių jaunųjų kovotojų kalvių.

Palangoje stipriausi šalies jaunieji boksininkai varžėsi ne tik dėl nugalėtojų titulų ir medalių, bet ir teisės atstovauti šaliai Europos ir pasaulio čempionatuose. Du geriausiai kiekvienoje svorio kategorijoje pasirodę boksininkai užsitikrino teisę ginti šalies garbę kovo 7–11 dienomis vyksiančiame viename stipriausių Europoje Dano Pozniako turnyre. Šiame šalies čempionate puikiai pasirodė Panevėžio KKSC ir R. Sargūno sporto gimnazijos boksininkai.

Rokas Avižonis (sv. kat. iki 64 kg) vienintelis iš nugalėtojais tapusių sportininkų net keturis kartus kopė į ringą, kad įrodytų savo pranašumą ir iškovotų aukso medalį. Aštunfinalyje jis nugalėjo Naujosios Akmenės atstovą Aleksandrą Nėcelį, ketvirtfinalyje klaipėdietis Dominykas Petrovas sugebėjo priešintis tik dalį raundo. Praleidęs kelis stiprius Roko smūgius, jis atsidūrė nokdaune ir teisėjas nutraukė šią nelygią kovą.

Pusfinalyje kitas klaipėdietis Vilius Kybartas, neatlaikęs galingų Roko smūgių, atsisakė tęsti kovą trečiame raunde. Finale jo laukė vienas iš šalies jaunimo rinktinės lyderių, marijampolietis Europos ir pasaulio čempionatų dalyvis, šiuo metu Airijoje gyvenantis ir ten besitreniruojantis Gustas Giraitis. Tai buvo lygių varžovų dvikova, kurią nedidele persvara laimėjo Rokas ir iškovojo aukso medalį.

Panevėžio KKSC ir R. Sargūno sporto gimnazijos moksleivis, trenerio Vitalijaus Karpačiausko auklėtinis Domantas Prišmantas (iki 81 kg) kelyje į nugalėtojo titulą ketvirtfinalyje taškais nugalėjo klaipėdietį Piotrą Lebedevą. Pusfinalyje panevėžietis antrame raunde aiškia persvara nugalėjo kitą klaipėdietį Antaną Putrių, finale aiškia persvara antrame raunde privertė pasiduoti telšiškį Kornelijų Norvilą.

Pirmą kartą jaunimo amžiaus grupės pirmenybėse į ringą lipo sunkiasvoris R. Sargūno gimnazijos auklėtinis Donas Špučys (iki 91 kg). Jis kelyje į finalą ketvirtfinalyje nugalėjo vilnietį Edviną Makevičių, pusfinalyje po atkaklios kovos – palangiškį Dovydą Raudonavičių, o finale lengvai įveikė kaunietį Ugnių Adomkevičių.

Šauniai kovojo R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis Deividas Bogdanovičius (iki 60 kg). Ketvirtfinalyje jis užtikrintai nugalėjo praėjusių metų prizininką marijampolietį Marių Lopėčių, pusfinalyje pajėgų klaipėdietį Neilą Jonušą ir finale pirštines surėmė su praėjusių metų čempionu kauniečiu Laimonu Raibikiu.

Po laimėto pirmojo raundo antrame iniciatyvą perleido varžovui, kuris išlygino rezultatą. Tad viskas sprendėsi trečiame raunde, kurį, daugelio nuomone, laimėjo Deividas, bet teisėjai minimalia persvara 3:2 pergalę skyrė kauniečiui L. Raibikiui. Abu šie boksininkai atstovaus šalies rinktinei D. Pozniako turnyre. Tikėtina, kad jie susitiks dar kartą D. Pozniako turnyre, tad Deividas turės progą revanšui.

Sidabro medaliu pasipuošė trenerio Aleksandro Laučenkovo auklėtinis Aurimas Kybartas (iki 52 kg). Jis pusfinalyje nugalėjo kaunietį Eriką Guobį, bet finale turėjo pripažinti klaipėdiečio Nojaus Šepučio pranašumą.

Kitas trenerio A. Laučenkovo auklėtinis (iki 56 kg) Mantas Ramoška pirmoje kovoje įveikė vilnietį Tomą Rinkevič, kitoje akistatoje nesunkiai laimėjo prieš tauragiškį Karolį Macutą, o pusfinalyje lygioje kovoje nusileido šilutiškiui Jokūbui Ulanovui. Jis iškovojo trečiąją vietą ir pasipuošė bronziniu apdovanojimu.

R. Sargūno gimnazijos auklėtinis, radviliškietis Arminas Drulys nesugebėjo apginti pernai pelnyto nugalėtojo titulo. Po iškovotų dviejų pergalių patyrė rankos traumą ir atsisakė kovoti su tos svorio kategorijos nugalėtoju tapusiu alytiškiu Airijumi Vitlipu. Jis taip pat turėjo tenkintis bronzos medaliu.

Eividas Avižonis šiame čempionate kovojo aukštesnėje svorio kategorijoje – iki 75 kg. Būdamas lengvesnis už savo varžovus, jis sugebėjo iškopti į finalą, kur po apylygės kovos 1:4 nusileido patyrusiam šilutiškiui, žinomo olimpiečio Evaldo Petrausko broliui Lukui.

Jaunimo pirmenybėse varžėsi ir dvi panevėžietės – trenerio Dariaus Katkevičiaus dukra Karolina ir Karolina Žilinskaitė. K. Katkevičiūtė (iki 54 kg) iškovojo sidabro medalį, o K. Žilinskaitė (iki 75 kg) namo grįžo su bronzos apdovanojimu.

Panevėžio miesto komandą rengė treneriai A. Laučenkovas, V. Karpačiauskas, Petras Prokofjevas, Julius Kibas bei D. Katkevičius. Jaunimo amžiaus boksininkams šią savaite vyksta treniruočių stovykla Panevėžyje rengiantis D. Pozniako turnyrui.

Jame, be mūsų šalies rinktinės, dalyvaus boksininkai iš 20-ies šalių. Tai bus vienas iš svarbiausių pasirengimo etapų prieš šių metų pasaulio ir Europos jaunimo čempionatus.

P. Prokovjevo nuotr.

Komanda. Panevėžio jaunieji boksininkai ir treneriai Palangoje vykusiame šalies jaunimo čempionate.

Komentarai

  • Darius Katkevičius yra puikus, kompetentingas specialistas, novatoriškas pedagogas ir įžvalgus sporto psichologas. Šitokie rezultatai Lietuvos ir tarptautiniuose ringuose kalba patys už save! Vos per porą metų Lietuvos moterų bokso pasiekimus jis iškėlė į nesuvokiamas – kosmines aukštumas. Manau, pats laikas šį unikumą samdyti Lietuvos olimpinės rinktinės treneriu. Tegu ruošia pamainą Petrauskui ir Stanioniui Tokijo olimpinese žaidynese. Tai progresyviausias bokso treneris rytų Europoje. Reikia griebti kol nenupirko kokie rusai ar kubiečiai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų