Atviro jaunimo centro patalpose planuojama įkurti erdvę ir senjorams. M. Garucko nuotr.

Senstančiame mieste – neužpildyta niša

Senstančiame mieste – neužpildyta niša

Didelė tikimybė, kad Panevėžyje gatvėje maždaug kas ketvirtas sutiktas žmogus bus pensininkas.

Statistikos departamento duomenimis, iš Aukštaitijos sostinės maždaug 85 tūkst. gyventojų beveik 22 tūkst. sudaro jau sulaukusieji tokio amžiaus. Kaimyniniuose Šiauliuose senjorų dalis kiek mažesnė. Ten pensininkas maždaug kas penktas.

O 100-ui panevėžiečių iki 15-os metų praėjusiais metais teko 164 pensininkai – 65-erių ar vyresni. Šis santykis mažesnis netgi Panevėžio rajone. Čia tokiam pačiam būriui gyventojų iki 15-os metų kaime tenka 147 senjorai.

Tokia statistika – faktas, kad kaip ir daugelyje miestų, taip pat ir Panevėžio, jaunystės kultas užleidžia vietą senjorų išminčiai.

Prieš ketvertą metų įkūrusi Atvirą jaunimo centrą (AJC), Aukštaitijos sostinė bene pirmoji Lietuvoje imasi analogiško projekto ir pensininkams. Ramygalos gatvėje veikiančio AJC patalpose kuriama erdvė senjorams.

Šios idėjos autorė ir generatorė AJC direktorė Daiva Juodelienė mano, jog nors Panevėžyje ne viena įstaiga organizuoja užsiėmimus senjorams, ši niša nėra iki galo užpildyta.

Visą straipsnį skaitykite sausio 28 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Komentarai

 • Labai reikia

 • Svarbu, kad direktorė nepradėtų politikuoti ir knisti proto senjorams, kaip Panevėžio rajono tarybos narė

 • Visas jaunimas gyvena priemiestyje nuosavuose namuose 🙂

 • Normalus jaunimas laimingai dirba užsienyje. Ką veikti tokioje skurdo valstybėje ?

 • ar ne laikas kurti senelių darželius – būčiau pirmas.

 • nereikalinga

  • P. Lione, ar neateitum?

 • prie ko čia Juodelienė. Jai turėtų rūpėti Panevėžio rajono žmonės. ne miesto. Būtų neblogai, kad ji pasirūpintų Staniūnų senoliais, kurie pėsti vaikšto į parduotuvę, nes nėra jokio autobuso. Tas turbūt jai nerūpi.

 • Taigi rajono meras Staniūnuos gyvena. Gal pamestų iki miesto, jei jau autobusais nepasirūpina

 • Na, duokit tiems senjorams ramybę – jie jau savo atidirbo, o dabar gali ilsėtis – gal ilgiau pamiegoti, ar serialus bei mėgstamas laidas žiūrėti.Kam būtinas tas užimtumas, dalyvavimas – juk ir sparta jau nebe ta…o reikia suspėti ir namus aptvarkyti (juk neturime nei namų tvarkytojų, nei virėjų, nei skalbėjų, viską pačios darome) Mano nuomonė tokia- leiskit žmonėms gyventi taip, taip jie nori , ir nereikia prievartos.

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų