P. Židonio nuotr.

Senjorams darbdavių durys veriasi plačiau

Senjorams darbdavių durys veriasi plačiau

Užimtumo tarnybos Panevėžio skyriuje šiuo metu užregistravę trys darbo ieškantys pensininkai. Kita vertus, kad gautų darbą, senjorams, kaip ir darbingo amžiaus žmonėms, tapti šios tarnybos klientais nebūtina: laisvų darbo vietų sparčiai daugėja, o darbo jėgos trūksta.

Perkopusi 60-metį panevėžietė Judita patvirtina: ir vyresniam žmogui gauti darbo Lietuvoje nėra sudėtinga.

„Gauti darbo gali, bet turbūt nebe kiekvienas pensininkas ar keleriais metais jaunesnis pajėgtų dirbti, kiek reikalaujama“, – patikino Judita.

Sovietmečiu ji baigė Vilniaus pedagoginį institutą, per gyvenimą dirbo lietuvių kalbos mokytoja.

Judita neslepia, kad baigdama šeštą dešimtį pajuto, jog mokykloje daugiau nebeištvers. Kaip pati sako, jausdamasi išsekusi, metams išvažiavo pas užsienyje gyvenančius vaikus padėti auginti anūkų, o šiems paaugus grįžo namo.

Skaitydama darbo skelbimus, buvusi mokytoja radusi, kad ir Panevėžio miesto, ir rajono mokykloms reikia lituanistų, tačiau buvo nusprendusi pedagoge nebedirbti. Aptikusi skelbimą, kad ūkininkas ieško obuolių rūšiuotojų, pasisiūlė šiam darbui.

„Rūšiavau obuolius dvi dienas. Už darbą man ūkininkas sumokėjo, bet paaiškino, kad nesu tokia sparti, kokia turėčiau būti“, – pasakojo Judita.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 14 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų