Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Seniūno egzamino atvykėliai neišlaikė

Seniūno egzamino atvykėliai neišlaikė

Įtartini tipai, fotografuojantys privačius kiemus ir mašinas, pastarosiomis savaitėmis tapo ne tik gyventojų, bet ir Panevėžio policijos galvos skausmu.

Sutapimas ar ne, bet po tokių ukrainiečiais prisistatančių atvykėlių ekskursijų ne vienas gyventojas neteko savo automobilio ar jame palikto turto. Tarp apvogtųjų atsidūrė ir pareigūnė.

Šios savaitės pradžioje tokių nekviestų svečių sulaukė Panevėžio rajone esančio Paįstrio gyventojai. Sunerimę, kad įtartini vyrai vaikšto po kaimą ir fotografuoja kiemuose paliktus automobilius, skambučiais užvertė seniūną Virginijų Šležą.
Šis nieko nelaukęs atskubėjo į pagalbą. Ilgai ieškoti gyventojus išgąsdinusių svečių neteko – lyg niekur nieko jie dairėsi po Paįstrį.
„Pasisodinau „svečius“ ant Gegužinės stotelės suoliuko ir pradėjau klausinėti, iš kur jie atvykę. Vienas prisistatė iš Ukrainos, Karpatų miesto, nors, kiek žinau, tokio nėra. Neva jie ieško darbo, o Ukrainoje priimta vaikščioti per žmones ir siūlyti savo paslaugas“, – pasakojo V. Šležas.
Seniūnas pasišovė padėti dirbti norintiems svečiams – pažadėjo nuvežti pas vietos ūkininką, kuriam kaip tik trūko darbininkų laukuose rinkti akmenis. Ūkininkas buvo pasiryžęs atvykėlius ne tik aprūpinti darbu, bet ir pastoge bei maistu. Visgi toks pasiūlymas bedarbių nesuviliojo, pasiteisino, esą jiems reikia pasitarti su savo viršininku. Seniūną dar labiau nustebino, kad pokalbis su „viršininku“ vyko romų kalba.
„Paklausus, kokia kalba jie kalba, nes tikrai ne rusiškai ir ne ukrainietiškai, pradėjo pasakoti, kad yra Ukrainos vengrai. Aš pats pernai vasarą keliavau po Vengriją – šią šalį savo mašina išmaišiau skersai išilgai. Mėgstu su vietos žmonėmis pabendrauti, tai pagrindinius žodžius mokėjau. Kai vengriškai pradėjau juos kalbinti, prasidėjo istorija, kad Vengrijoje labai daug dialektų ir šio jie nesupranta“, – atvykėlių kuriamos istorijos V. Šležui sukėlė šypseną.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 28 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Centre šalia turgaus prie baro dienos metu nuvažiuoja ir visus surinks

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų