Neseniai atnaujintas Velžio gimnazijos sporto aikštynas – vienas moderniausių rajone. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Seniems stadionams žada renesansą

Seniems stadionams žada renesansą

Pavykus gauti finansavimą, dvi Panevėžio rajono gimnazijos – Smilgių ir Paįstrio Juozo Zikaro – džiaugtųsi atnaujintais sporto aikštynais.

Šiais keletą dešimtmečių didesnės rekonstrukcijos nemačiusiais aikštynais naudojasi ne tik mokyklų, bet ir vietos bendruomenės.

Skaičiuoja pinigus

Stadionams atnaujinti Panevėžio rajono savivaldybė lėšų planuoja prašyti iš Sporto rėmimo fondo, o trūkstamą dalį pridėtų iš vietos biudžeto. Bet tam dar turi pritarti rajono Taryba.

Gavus lėšų, Smilgiuose numatoma atnaujinti krepšinio aikštelę ir krepšinio stovus, įrengti kvadratui ir tinkliniui žaisti tinkamą aikštelę, taip pat šuolių į tolį ir rutulio stūmimo sektorius, lauko treniruoklius, lauko teniso stalą. Aikštynas būtų aptvertas, apšviestas, žiūrovams pastatyti suolai.

Kad sovietmetį menantis stadionas virstų moderniu aikštynu, kainuotų daugiau nei 141 tūkst. eurų. Iš jų valstybė galėtų atseikėti 127 tūkst. – likusią dalį tektų surasti pačiai Savivaldybei.

Sportas populiarėja

Paįstrio J. Zikaro gimnazijos sporto aikštyne planuojama atnaujinti krepšinio aikštelės ir lauko teniso kortų dangas, įrengti kvadratui ir tinkliniui žaisti tinkamą aikštelę, bėgimo takus, lauko gimnastikos aikštelę, pastatyti naujus futbolo vartus ir suolus žiūrovams. Šiems darbams prireiktų gerokai daugiau lėšų nei Smilgiuose – 450 tūkst. eurų. Iš jų 405 tūkst. eurų tikimasi gauti iš Sporto rėmimo fondo.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis sako, kad rajone esančių sporto aikštynų būklė ganėtinai normali.

„Visi aikštynai yra prižiūrimi pagal reikalavimus, veikiantys ir visi gali būti naudojami pagal paskirtį“, – teigė meras.

Šiuo metu jau nemažai jų ir atnaujinta. Renovuotas Krekenavoje, tvarkyti ir Ramygalos, Naujamiesčio gimnazijų stadionai. O vienas moderniausių rajone – pernai atnaujintas Velžio gimnazijos sporto aikštynas.

Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas juokauja, kad nors jų stadionas senutėlis ir prastas, visgi čia verda principinės sporto dvikovos tarp Paįstrio ir Bernatonių. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas juokauja, kad nors jų stadionas senutėlis ir prastas, visgi čia verda principinės sporto dvikovos tarp Paįstrio ir Bernatonių. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Sutvarkytų tik dalį

Smilgių gimnazijos direktorė Asta Kačarauskienė sako, kad sporto aikštynas šalia gimnazijos įrengtas prieš maždaug keturis dešimtmečius ir nuo to laiko iš esmės nelabai kas jame atnaujinta.

„Turime seną krepšinio aikštelę, kur asfalto danga labai ištrūkinėjusi, telkšo balos. Krepšinio stovai seni – nepatraukli ta mūsų sporto bazė“, – neslepia mokyklos vadovė.

Tokiame aikštyne įrengta ir keletas vietos ūkininko dovanotų treniruoklių. Jų po rekonstrukcijos turėtų atsirasti daugiau. Jaunimo iniciatyva su verslo pagalba įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė.

Visgi Smilgiuose nebus atnaujinta visa sporto bazė. Bėgimo takams ir futbolo aikštelei teks palaukti.

„Dabar tikimės naujos krepšinio aikštelės, treniruoklių, papildomos aikštelės pradinukams, kur būtų galima žaisti kvadratą, tinklinį. Taip pat apsitverti teritoriją, apšviesti, kad būtų patrauklu tiek mokiniams, tiek bendruomenei“, – tikisi A. Kačarauskienė.

Pasak jos, mokyklos stadione dieną sportuoja moksleiviai, vakarais renkasi jaunimas, kiti vietos gyventojai. Tiesa, kadangi aikštynas gana prastas, sportuojantieji neretai mieliau naudojasi gimnazijos sporto sale.

Apdulkėjęs nestovės

Paįstrio J. Zikaro gimnazijos stadionas taip pat senas, įrengtas prieš kelis dešimtmečius dar kolūkio gyvavimo laikais. Nors čia yra ir krepšinio, tinklinio aikštelės, teniso kortai, tačiau jų danga jau prasta, o bėgimo takai – apgailėtini. Visgi net ir toks stadionas gana intensyviai naudojamas. Paįstrio seniūno Virginijaus Šležo teigimu, čia vyksta derbiai – vietiniai žaidžia su kaimynais bernatoniečiais.

„Beveik kiekvieną sekmadienį šiltuoju sezonu vyksta principinė dvikova“, – juokauja seniūnas.

Senutėliame stadione rengiamos ir įvairios mokyklų, seniūnijų varžybos. Vietos gyventojai bėga krosą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų