SEMC stojo ginti ir liūdnasis Pjero

SEMC stojo ginti ir liūdnasis Pjero

 Neslopstant aistroms dėl „Garso“ pastato rekonstrukcijos į Stasio Eidrigevičiaus menų centrą, moderniojo būsimo statinio šalininkai irgi ėmėsi dabartinio kino centro gynėjų ginklų.

Panevėžio centre, Respublikos gatvėje, kur įsikūręs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Panevėžio skyriaus pirmininkės ir europarlamentarės Rasos Juknevičienės bei jos kolegos Europos parlamente Andriaus Kubiliaus biuras, praeivių dėmesį pirmadienį patraukė liūdnojo veido Pjero personažas su iškalbingais plakatais.

„Šalin rankas nuo  miesto statybų“, – skelbė užrašas plakate ant piketuotojo krūtinės.

„Ne trukdymui „Garsą“ rekonstruoti į SEMC’ą! Ne trukdymui stiprinti Panevėžį! Ne trukdymui plėtoti kultūrą! Ne TS-LKD Panevėžio skyriaus destruktyviam veikimui!“ – užrašyta plakate ant nugaros.

Piketuotojas su Pjero kostiumu ir medicinine veido kauke nepratarė nė žodžio – pakalbintas gestais rodė į plakatus. Kurį laiką pastovėjęs prie europarlamentarų biuro, Pjero pirmyn ir atgal žingsniavo Respublikos gatve.

Tokią akciją atsirado įvertinusių kaip monospektaklį. Regis, paslaptingasis Pjero ir pats nustebo iš praeivių sulaukęs gėlių.

Šaukiamas posėdis

Nors Panevėžio miesto savivaldybė dar 2018-aisiais surengė atvirą konkursą geriausiai Stasio Eidrigevičiaus menų centro architektūrinei idėjai išrinkti, jį laimėjo „IMPLMNT architects“ architektų komanda, šiam projektui įgyvendinti buvo skirti 3 mln. eurų Europos Sąjungos paramos, o šiuo metu Savivaldybė jau yra pasirašiusi ir rangos darbų sutartį „Garsui“ rekonstruoti į SEMC, Panevėžio politikai vėl grįžta prie menų centro ateities klausimo.

Tarybos opozicijoje esančios TS-LKD, Lietuvos žaliųjų partijos, judėjimo „Kartu“ atstovų bei nepartinio Kęstučio Lukoševičiaus reikalavimu ketvirtadienį šaukiamas neeilinis Tarybos posėdis.

Tokį reikalavimą politikai motyvuoja tuo, jog Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna rangovui nurodęs vykdyti „Garso“ pastato griovimo darbus, nors su Kultūros ministerija ir pilietine iniciatyvine grupe „Išsaugoti „Garsą“ sutarta to nedaryti iki kovo 15-osios. Taip pat, opozicijos nuomone, projektas negali būti tęsiamas, nes nėra gautas Varšuvoje gyvenančio pasaulinio garso menininko, kilusio iš Panevėžio krašto, Stasio Eidrigevičiaus sutikimas dalyvauti projekte. Taip pat, kaip teigia opozicija savo reikalavime, nėra užtikrintas menų centro projekto finansavimas, o T. Jukna pranešęs apie ketinimą jį vykdyti Savivaldybės lėšomis.

Dvylikos Tarybos narių rašte išdėstytus teiginius administracijos direktorius vadina netiesa. „T. Jukna negali nurodyti rangovams. Sutartis dėl rangos darbų pasirašyta tarp statybų bendrovės ir įstaigos Stasio Eidrigevičiaus menų centro. T. Jukna negali liepti pastatą griauti ar rangą stabdyti“, – praėjusią savaitę „Sekundei“ komentavo direktorius.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjos Eglės Morkūnės teigimu, išorės darbai iki šiol nėra vykdomi.

Kreipėsi į Seimą ir Vyriausybę

T. Jukna teigia, kad yra gautas ir S. Eidrigevičiaus sutikimas dalyvauti projekte.

„S. Eidrigevičius yra pasisakęs, kad lieka projekte, pats arba jo įgalioti asmenys dalyvauja mero potvarkiu sudarytoje darbo grupėje dėl menų centro įveiklinimo. Šiuo metu nėra paveikslų perdavimo sutarties, bet projekto finansavimo sutartyje yra numatyta, kad iki projekto pabaigos S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija bus perduota. SEMC statybos dar neprasidėjo, o jau prašoma tos perdavimo sutarties. Taip negali būti“, – kalbėjo direktorius.

Anot jo, nors projektui yra skirta 3 mln. eurų europinė parama, ir ministerijos, ir Centrinė projektų valdymo agentūra turi reaguoti į gaunamus skundus, juos tirti, dėl to kol kas nepatvirtinamas apmokėjimas už jau rangovo atliktus kino centro iškraustymo darbus. T. Jukna tvirtina niekada niekam nekalbėjęs, kad SEMC bus statomas iš Savivaldybės kišenės.

Praėjusią savaitę iniciatyvinė grupė „Piliečiai už SEMC“ premjerei, kultūros ministrui,Seimo kultūros komiteto pirmininkui prof. V. Juozapaičiui, Seimo TS-LKD partijos pirmininkui G. Landsbergiui, Panevėžio savivaldybės vadovybei ir menininkui Stasiui Eidrigevičiui išsiuntė kreipimąsi, kuriame prašo išklausyti ir SEMC palaikančiųjų nuomonei atstovaujančias organizacijas bei „pasitelkti visas priemones, kurios leistų Panevėžyje atsirasti daugiafunkciam SEMC, svarbiam ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniame kultūros lauke.“

 

 

Galerija

Komentarai

 • šaunuolių šaunuolis!!!

 • Tiesiog siutina konservų noras blokuoti permainas mieste. Jei ne jie – viskas blogai. Žmonės, nebalsuokite už juos!

  • PRITARIU !
   Pjero, neliūdėk. Pasirašau po kiekvienu Tavo žodžiu.

   • Atsakyti
 • katytei morčius kovą-normalu.. šeimininkas išpuošė, turėtų greitai investicija atsipirkti, bus kačiukų-paveiksliukų…

  • Atsakyti
 • Garso saugotojų ir kitų plokščios Žemės garbintojų labai prašau susirasti kitą užsiėmimą. Pjero, neliūdėk.

  • Atsakyti
 • Ne visi karabasai yra barabasai, ne visi bazilijai ir alisos. Bus tas rūmas, o kenkėjai žiūrės vienas į kitą sakydami „čia ne aš buvau prieš“.

  • Atsakyti
 • Pjero pamiršo Urbšio biurą aplankyti, taip pat žaliųjų. Tendencinga Pjero.

 • nu ką predvornas laikraštis galėjo parašyti.

  • skaitykit tik matelio seimos panskliauta, ten jusu ne prodaznaja dvaro ziniasklaida, ne straipsniai o visiskas dugnas, ko skaitote sekunde)))))

   • Atsakyti
 • tik uz semc vietoj seno kino teatro , o koncervai niekada nieko nesukure , nu nelemta jiem kurti, jie gali tik trukdyti

 • Jie norite sou elementu,turite galimybe tiesiogiai paziureti 18 diena tarybos posedi,taipogi pamatysite balsavimo rezultatus,ir savo isrinktus atstovus,kuriu prasymu saukiamas posedis ir kurie priimines vienoki ar kitoki sprendima,

Rodyti visus komentarus (11)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų