Votecraft hakatonas Europos namuose (Joanos Suslavičiūtės nuotr.)

Sėkmės istorija: tik kartu galima sukurti kažką didelio ir gražaus

Sėkmės istorija: tik kartu galima sukurti kažką didelio ir gražaus

Vasario 8-10 d. Europos namuose įvyko Europos Parlamento biuro Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotas Votecraft hakatonas. Jo laimėtojai – komanda „12 o’clock“ – sako, kad kolektyvinis menas yra geriausia priemonė rinkėjus skatinti balsuoti.

Tris dienas ir naktis Europos namuose vykusiame renginyje dalyvavo daugiau kaip 50 dalyvių, susibūrusių į dvylika komandų. Renginio tikslas buvo sukurti projektą, skatinantį jaunus žmones balsuoti.

Daugiausiai teigiamų komisijos vertinimų sulaukė komandos „12 o’clock“ pikselių projektas. Jo idėjos autoriai pasiūlė idėją visiems balsavusiems Europos Parlamento rinkimuose skirti 12 virtualių pikselių, kuriuos būtų galima panaudoti įamžinant save ir savo balsą specialiai rinkimų vizualizacijai skirtoje platformoje ,„virtualioje drobėje“.

Į rinkimus nuėjus su draugais ar su šeima, kartu sudėtos pikselių sumos užtektų vis didesniam paveikslėliui, taip kartu įsiamžinant virtualioje Europos Parlamento rinkimų drobėje.

„Tai paskatintų žmones burtis į bendruomenes ir eiti balsuoti kartu, kad galėtų sukurti kažką didelio ir gražaus. Tai būtų tarsi kolektyvinis menas“, – sakė komandos „12 o’clock“ narė Kamilė.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų