„Makaros“ maudymosi kostiumėliai

Sėkmės istorija: teisingai pasirinktos studijos atvėrė „Vogue“ duris ir padėjo sukurti savo verslą

Sėkmės istorija: teisingai pasirinktos studijos atvėrė „Vogue“ duris ir padėjo sukurti savo verslą

Gerda Mickevičiūtė – dizainerė, viešųjų ryšių specialistė ir banglenčių sporto mėgėja. Mergina visus šiuos pomėgius sujungė į maudymosi kostiumėlių prekės ženklą „Makara wear“. Visa tai sukurti jai padėjo studijos Londone bei jų metu atliktos praktikos.

Iš pradžių Gerda studijavo Lietuvoje sociologiją. Tačiau suprato, kad tai – ne jos sritis. Tuomet ji išvažiavo studijuoti viešųjų ryšių ir mados į Londono menų universitetą: „Studijuodama tikrai labai daug praktikos atlikau, dirbau visoje Europoje, keliavau. Mano toks tikslas ir buvo, suprasti, ką noriu veikti mados pasaulyje.“

Viena įsimintiniausių praktikų buvo žurnale „Vogue“. Dirbti teko vienam olandų dizaineriui, reikėjo išmokti siūti, kirpti: „Dirbau viešųjų ryšių bendrovėje, atlikau Berlyne praktiką, susijusią su muzikos industrija, po to perėjau į menus, Londone darėme netradicines parodas.“

Tuo metu Gerdai labiausiai patiko dizainerės, stilistės darbai. Vis dėlto ji juokiasi, kad sunku kažkurias sritis išskirti greičiausiai dėl to, kad ji paprasčiausiai mėgsta dirbti.

Veiklą įkvėpė poilsis Balyje

Vis dėlto pabaigusi studijas, mergina nusprendė pailsėti, pakeliauti: „Taip iškeliavau į Aziją aplankyti draugų. Balyje man labai patiko, užsiėmiau banglenčių sportu. Ta banglentė gal ir įkvėpė mano šiandienį verslą, kuriuo užsiimu, ir maudymosi kostiumėlius, kuriuos kuriu.“

Jos jau trečius metus siuvami maudymosi kostiumėliai skirti ne tik banglentininkėms, bet ir kitoms aktyvioms merginoms. Jie išsiskiria savo elegancija, kartu ir funkcionalumu.

„Pirmiausia maudymosi kostiumėlį sukūriau sau. Ir pradėjo žmonės klausinėti, kur jį gavau. Taip ir gimė idėja. Bandau suderinti minimalistinį stilių, eleganciją ir funkciją. Turime e. parduotuvę, parduodame ir fizinėse parduotuvėse visame pasaulyje“, – dėstė G. Mickevičiūtė.

Produkcija populiariausia yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, Europoje. Gerda džiaugiasi, kad daug užsakymų gauna būtent iš lietuvių.

Grįždama į savo istorijos pradžią, ji patikino, kad ten, kur ji šiuo metu yra, atsidurti jai padėjo būtent teisingai pasirinktos studijos. Pasirinktas universitetas buvo nestandartinis, neturėjo egzaminų, tik įvairius projektus. Reikėjo kurti knygas, filmus, reklamas. Taip pavyko išbandyti įvairias sritis ir suprasti, kas sekasi, o kas ne.

Kitas Gerdai pravertęs dalykas buvo galimybė pakeliauti: „Tai, kad esame Europos Sąjungoje (ES), reiškia, kad galime keliauti po Europą be jokių vizų. Esu apkeliavusi visą Europą, kol studijavau. Man tai kaip studentei, kuri pati save išlaikė, buvo labai svarbu.“

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų