Asmeninio albumo fotografija

Sėkmės istorija: lingvistiką studijuojantiems pagal „Erasmus“ – neįkainojama patirtis

Sėkmės istorija: lingvistiką studijuojantiems pagal „Erasmus“ – neįkainojama patirtis

Marija Rancaitė užsienyje praleido ne vienerius metus. Ten ji buvo išvykusi pagal „Erasmus“, „Erasmus +“ programas, Ispanijoje studijavo magistrą, dirbo. Visa tai suteikė neįkainojamos patirties ir padėjo gyvenimą tęsti Lietuvoje.

Pradėjusi Vilniaus universitete studijuoti anglų ir ispanų lingvistiką, trečiame kurse Marija išvyko pagal „Erasmus“ programą į Barseloną, kur studijavo Autonominiame Barselonos universitete.

„Man buvo labai svarbu nuvažiuoti būtent į ispanakalbę šalį. Labai džiaugiuosi „Erasmus“ programa. Buvau visus metus, abu pusmečius gavau stipendiją. Barselonoje iš tikrųjų prasilaužiau, pradėjau laisvai šnekėti ispaniškai, patobulinau anglų kalbos žinias. Matau tik privalumus. Labai patiko universitetas, susiradau daug draugų: suomių, italų, ispanų“, – teigė Marija.

Grįžusi iš „Erasmus“ programos, Marija nusprendė, kad nori dar daugiau keliauti ir gyventi užsienyje. Tad ketvirto kurso paskutinį semestrą ji praleido Austrijoje, Vienoje.

„Atlikau praktiką vertimų bendrovėje. Aš manau, kad tokia patirtis man irgi labai pravertė. Dar tik baigus universitetą, būsimi darbdaviai jau galėjo matyti, kad turėjau darbo patirties užsienyje. Vienoje kalba vokiškai, tai irgi buvo privalumas. Darbdaviai mato, kad tu daug keliauji, nebijai iššūkių“, – tikino mergina.

Tik pabaigusi bakalauro studijas sostinėje, Marija ir toliau nusprendė studijuoti. Tik šįkart nebe Lietuvoje, o Madride, kur jai mokslas buvo pigesnis nei bendrakursiams ne iš ES šalių: „Magistrantūroje studijavau po bakalauro. Programa vadinosi rusų ir ispanų teisinis ir medicininis vertimas. Iš tikrųjų buvo pigiau, nes aš turėjau kurso draugių, atvažiavusių studijuoti iš Rusijos, joms brangiau kainavo. Kai tu esi iš ES, maždaug 2 tūkst. eurų pigiau išeina.“

Po studijų Marija išvyko į Barseloną, kur dirbo tarptautinėse įmonėse „Transperfect“, „CPM International“. Po pusantrų metų Barselonoje ji grįžo į Lietuvą ir dabar yra ispanų kalbos mokytoja.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų