„Ugniaus kalvė“

Sėkmės istorija: „Atrask save“ atvedė į svajonių kalvę

Sėkmės istorija: „Atrask save“ atvedė į svajonių kalvę

Europos socialinis fondas, Lietuvos darbo birža (LDB) ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dar 2015 m. pradėjo įgyvendinti projektą „Atrask save“, kurio tikslas – sumažinti nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių (19–29 m.) gretas.

Projekto koordinatoriai iš visos Lietuvos daugiau kaip 35 tūkst. jaunų žmonių padėjo įgyvendinti bendrą tikslą – grįžti į darbo rinką, pasirinkti švietimo įstaigą ar praktikos vietą.

Vienas jų buvo Ugnius Lekavičius. Sudalyvavęs projekte „Atrask save“ jis įgyvendino savo profesinę svajonę. Portalui Alfa.lt Ugnius sutiko papasakoti, kaip jo kelias nuvingiavo iki kalvės durų.

Atrasti kelią

28-erių druskininkietis pripažįsta, jog apsispręsti, kokia veikla norėtų užsiimti, nebuvo lengva. Mažyliu draugų pramintas anaiptol nemažas Ugnius dar besimokydamas mokykloje puoselėjo svajonę profesionalų lygoje žaisti rankinį. Tačiau sėkmingas startas Lietuvos jaunių rankinio rinktinėje baigėsi liūdnai: kelio traumą patyręs vaikinas buvo priverstas atsisveikinti su sportu.

Tuomet jis atsigręžė į pavyzdį šeimoje ir nusprendė imtis juvelyrikos amato. Taip Ugnius atsidūrė Kauno taikomosios dailės mokykloje. Druskininkietis tikina nesitikėjęs, kad darbą pagal profesiją ras vos baigęs studijas, todėl įsidarbino apsauginiu ir medžiojo progas realizuoti per mokslo metus įgytas žinias. Tačiau pokyčiai vaikino gyvenime vis nesibaigė. Ugniui buvo pristatytas šaukimas atlikti privalomąją karo tarnybą, ir tai vaikinas palaikė puikia proga atlikti pilietinę pareigą bei susidėlioti ateities planus.

„Grįžęs iš kariuomenės nusprendžiau, kad nenoriu dirbti apsaugininku“, – paklaustas, kaip gimė idėja įkurti kalvę, atsako Ugnius.

Vaikinas pripažino, kad idėją apie kalvę jis puoselėjo jau seniai.

„Mano pirštai kai kuriems juvelyrikos darbams yra paprasčiausiai per stambūs, – šypsosi jaunasis kalvis. – Išgirdau apie programą „Atrask save“ ir nusprendžiau sudalyvauti.“

Šiandien šalia savo kalvės jau stovintis Ugnius pasakoja, kad dalyvavimas programoje jam suteikė vien teigiamos patirties, o svarbiausia – padėjo įgyvendinti svajonę dirbti širdžiai mielą darbą.

ES inicijuotą projektą „Atrask save“ įgyvendina LDB, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finišuoja šių metų rugsėjo 30 d.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų