P. Židonio nuotr.

Sekmadieniais ir švenčių dienomis siūloma uždaryti PC

Sekmadieniais ir švenčių dienomis siūloma uždaryti PC

Sekmadieniais ir švenčių dienomis siūloma uždrausti prekybą dideliems prekybos centrams. Tokį draudimą siūloma taikyti maisto ir gėrimų prekybos vietose, kurių prekybos plotas yra didesnis arba lygus 500 kvadratinių metrų.

Tai siūlančias Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pataisas įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kupčinskas.

Parlamentaras taip pat siūlo, kada  toks ribojimas negaliotų – tai būtų du sekmadieniai iki Šv. Kalėdų ir Šv. Velykų pirmųjų dienų, taip pat prekybos vietose, „organizuotose tik festivalių, mugių ir kitų ypatingų, teminių ar sporto bei pramogų renginių reikmėms“. Išimtį siūloma taikyti ir prekybos vietoms oro uostose, geležinkelio, autobusų stotyse.

A. Kupčinskas įstatyme taip pat siūlo numatyti atsakomybę už draudimo prekiauti nesilaikymą. Jo parengtas projektas numato, kad mažmeninės prekybos įmonėms  galėtų būti skiriama bauda iki 0,7 procento jų praėjusių finansinių metų pardavimo pajamų.

Įstatymo pataisomis yra numatytas draudimas dirbtinomis ir laikinomis priemonėmis mažinti parduotuvės prekybos plotą siekiant atitikti ploto reikalavimus.

Projektą parengęs A. Kupčinskas mano, kad tokiu būdu bus suteikta galimybė į prekybos rinką aktyviau įsitraukti mažesniems tinklams, kurių prekybos plotas nebus didesnis nei 500 kvadratinių metrų.

Jo nuomone, sekmadieniais ir Darbo kodekse numatytomis švenčių dienomis nedirbant didelių prekybos tinklų parduotuvėms, bus taupoma energija, maži prekybos centrai sekmadieniais sulauktų daugiau pirkėjų.

„Nedirbdami sekmadieniais ir švenčių dienomis, prekybos centrai užtikrintų darbuotojams nedarbo dieną.Taigi šis sprendimas būtų socialiai atsakingas ir socialiai jautrus“,- sako A. Kupčinskas.

Jo duomenimis, apribojimas arba dalinis apribojimas prekybos centrams dirbti sekmadieniais galioja ne tik Lenkijoje, šie ribojimai taikomi tokiose šalyse kaip Vokietija, Ispanija, Prancūzija, Austrija, Norvegija, Graikija.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų