Seimui teiks atnaujintą valstybės biudžetą

Seimui teiks atnaujintą valstybės biudžetą

Trečiadienį į posėdį susirinkusi Vyriausybė apsisprendė Seimui teikti patikslinto šių metų biudžeto projektą. Kaip pažymėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė, biudžetas atnaujinamas dėl trijų priežasčių: siekiant sušvelninti infliacijos padarinius ir stiprinti energetinę nepriklausomybę, teikiant pagalbą karo pabėgėliams bei palaikant kritinę nacionalinę infrastruktūrą ir saugumą.

„Pagrindinė tema, aišku, yra tai, kad energetikos kainų šokas užsitęsė ir dėl to mūsų scenarijus, kuriuo remdamiesi ruošėme biudžetą ir tikėjomės, kad balandžio mėnesį dujų kainos stabilizuosis, pradės keliauti žemyn. Jis neišsipildė, todėl prognozės dabar atrodo visiškai kitaip, todėl kitaip reikia modeliuoti ir veiksmus“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Finansų ministerijos parengtame projekte tikslinamos biudžeto pajamos, kurios kartu su Europos Sąjungos ir kitomis tarptautinėmis lėšomis sudarys 15 114,5 mln. eurų, t. y. 5,1 proc., arba 733,6 mln. eurų, daugiau nei šiuo metu galiojančiame biudžete.

Įstatymo projektu taip pat tikslinami asignavimai, kurie sudarys 17 492,1 mln. eurų, arba 5,2 proc. (836,9 mln. eurų) daugiau nei šiuo metu patvirtintame 2022 metų valstybės biudžeto plane. Lyginant su patvirtintu 2022 metų valstybės biudžeto planu, asignavimai viršija pajamas 130 mln. eurų daugiau.
Patobulintame 2022 m. valstybės biudžeto projekte numatoma, kad valdžios sektoriaus deficitas 2022 metais sudarys – 4,9 procento bendrojo vidaus produkto (BVP).

Tikslinamame šių metų biudžeto projekte numatoma 976 mln. eurų skirti infliacijos padarinių sušvelninimui ir energetinės nepriklausomybės stiprinimui. Humanitarei pagalbai nuo Rusijos karo bėgantiems ukrainiečiams iš viso siūloma skirti 370 mln. eurų. Saugumui ir kritinės infrastruktūros palaikymui numatyta dar 158,3 mln. eurų.

Planuojamus pakeitimus antradienį pristačiusi finansų ministrė Gintarė Skaistė užsiminė, kad projektą į parlamento salę ketinama atnešti jau ketvirtadienį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų