Seimui bus pasiūlyta spręsti dėl atostogų savišvietai

Seimui bus pasiūlyta spręsti dėl atostogų savišvietai

Darbo kodekse siūloma nustatyti teisę į 5 darbo dienų per metus mokymosi atostogas ir tiems darbuotojams, kurie nori mokytis savišvietos būdu.

Savarankiškai besimokantiems darbuotojams už mokymosi atostogas būtų neapmokama, nebent kolektyvinėse sutartyse būtų susitarta kitaip.

Tai numatančias Darbo kodekso pataisas antradienį Seimui ketina pateikti Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Lukas Savickas.

Jis siūlo numatyti, kad kolektyvinėse sutartyse galima susitarti dėl didesnės nei šiuo metu Darbo kodekse nustatytos mokymosi atostogų trukmės, t. y. kai mokomasi tiek pagal formaliojo švietimo programas, tiek pagal neformaliojo ugdymo programas, tiek ir savišvietos būdu.

Tikimasi, kad siūlomi pakeitimai užtikrins galimybę mokytis visą gyvenimą, prisidės prie socialinio dialogo bei partnerystės tarp darbuotojų ir darbdavių skatinimo.

„Savišvieta, kaip ir formalusis bei neformalusis švietimas, yra svarbi Lietuvos švietimo sistemos dalis, tačiau kol kas jai skiriama itin mažai dėmesio. Turime keisti visuomenės požiūrį ir formuoti mokymuisi palankią kultūrą“, – sako Darbo kodekso pataisų autorius Lukas Savickas.

Parlamentaras įsitikinęs, kad mokymasis visą gyvenimą turi didelės įtakos įsidarbinimo galimybių, konkurencingumo darbo rinkoje išlaikymui ir profesinio mobilumo gerinimui, padeda lanksčiai reaguoti į darbo rinkos pokyčius, demografinius procesus bei leidžia mažinti socialinę atskirtį.

Galiojančiame Darbo kodekse mokymosi atostogos gali būti suteikiamos tik už mokymąsi pagal formaliojo ir neformaliojo švietimo programas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų