Rinkimuose per pirmąją dieną iš anksto balsavo pusė procento rinkėjų

Rinkimuose per pirmąją dieną iš anksto balsavo pusė procento rinkėjų

 Seimo rinkimuose per pirmąją išankstinio balsavimo dieną pirmadienį balsavo 12 tūkst. 980 arba 0,54 proc. rinkėjų.

Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys, aktyviausiai rinkėjai balsavo Kauno Centro-Žaliakalnio apygardoje (1,51 proc.) ir Kalniečių (1 proc.) apygardose, uostamiesčio Pajūrio apygardoje (1,13 proc.).

Mažiausiai aktyvūs pirmąją išankstinio balsavimo dieną rinkėjai buvo sostinės Naujosios Vilnios apygardoje – čia iš anksto balsavo 28 rinkėjai arba 0,08 proc. visų apygardos rinkėjų. Vilniaus Panerių-Grigiškių apygardoje balsavo 30 rinkėjų arba 0,09 proc. nuo visų apygardos rinkėjų.

Palyginti su pernai vykusių prezidento rinkimų pirmuoju turu ir referendumu dėl dvigubos pilietybės, kai išankstinis balsavimas buvo ištęstas dėl referendumo, aktyvumas šiek tiek mažesnis.

2019 metais per pirmąją išankstinio balsavimo dieną prezidento rinkimuose ir referendume aktyvumas buvo 0,7 proc. o iš viso balsavo 16 tūkst. 987 rinkėjai.

Išankstinis balsavimas per šiuos Seimo rinkimus vietoje įprastų keturių dienų pailgintas iki keturių ir vyks iki ketvirtadienio vakaro. Balsavimas prasideda 7 val. ir trunka iki 20 valandos.

Rinkėjai valią pareikšti gali bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos registracijos.

Rinkėjų prašoma ateiti balsuoti su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis, turėti savo rašymo priemonę, nepamiršti asmens dokumento. Neturintiesiems kaukės ar rašiklio, jie bus duodami vietoje.

Taip pat įrengta daugiau išankstinio balsavimo vietų, tačiau dalyje savivaldybių negalima balsuoti pačiame savivaldybės pastate, kaip būdavo anksčiau.

Iš trijų didžiausių miestų tik Vilniuje išankstinis balsavimas vyksta ir savivaldybės pastate, tuo metu Kaune ir Klaipėdoje rinkėjai kviečiami balsuoti kitur.

Komentarai

  • Ten kur stovi eilės dėl balsavimo, galėtu stovėti ir medikai imdami mėginius dėl viruso nustatymo ar ne ?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų