I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Seimo rinkimai keičia Panevėžio valdžios dėlionę

Seimo rinkimai keičia Panevėžio valdžios dėlionę

Jau kitą savaitę vyksiančiame Panevėžio tarybos posėdyje laukia net kelios politinės rokiruotės. Viena jų – miesto valdžios postuose.

Panevėžiečiams į Seimą išrinkus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą, vicemerą Deividą Labanavičių, į jo vietą meras pasiūlė kandidatą, kurio tokioje svarbioje kėdėje valstiečiai nenori matyti.

Šiai partijai Panevėžyje Seimo rinkimai kainavo brangiai – miesto Taryboje nebelieka nei jų frakcijos, nei nė vieno, priklausančio LVŽS.

Artimiausiame posėdyje Tarybos nario priesaiką turėtų duoti du į ją ateinantys politikai: į Seimą nebeišrinktas Povilas Urbšys bei pirmą kartą į parlamentą kandidatavęs ir Aukštaitijos vienmandatėje penktas iš dešimties kandidatų likęs nepartinis Lauras Jagminas.

P. Urbšiui Taryboje vietą užleidžia iš jos pasitraukianti judėjimo „Kartu“ narė Erika Kosej, o L. Jagminas keičia Seimo nariu tapusį D. Labanavičių.

Pastarojo pergalė rinkimuose valstiečiams Panevėžyje turėjo didelę politinę kainą. Miesto Taryboje ši partija nebeturi nė vieno savo nario, tik vienintelį jai vis dar ištikimą, nors ir nepartinį, žmogų – Kęstutį Lukoševičių, o valstiečių vizija jį pasodinti į vicemero postą vietoje D. Labanavičiaus griūna.

Nematė demokratijos

Meras į vieno iš savo pavaduotojų pareigas teikia L. Jagmino kandidatūrą.

Jis jau turi patirties miesto valdančiųjų komandoje – dirbo mero patarėju. Šį politinio pasitikėjimo postą L. Jagminas paliko apsisprendęs trauktis iš LVŽS gretų ir savarankiškai dalyvauti Seimo rinkimuose.

O daugiau nei prieš metus jis į miesto Tarybą kandidatavo valstiečių sąraše. Panevėžiečiai rinkėjai tuomet šiai partijai patikėjo tris vietas Taryboje, ketvirtas likęs L. Jagminas atsidūrė pirmas už brūkšnio. Tokia pozicija dabar jam atvėrė kelią į Tarybą – D. Labanavičiui atlaisvinus vietą, pagal įstatymą Vyriausioji rinkimų komisija ją užimti pasiūlė L. Jagminui.

Priesaikai besiruošiantis politikas teigia nematantis galimybių miesto Taryboje dirbti valstiečių frakcijoje. Iš jos pranešė pasitraukiantis ir Rimantas Narkūnas. Frakcijai sudaryti reikalingi mažiausiai trys nariai. Valstiečių frakcija jų tiek ir teturėjo. Dviem pasitraukus, šio darinio miesto Taryboje nebelieka.

„Mes su R. Narkūnu nebematėme galimybės šioje frakcijoje dirbti demokratiškai. Mes tikėjomės demokratiškai išsirinkti ir frakcijos seniūną, ir siūlyti nuo frakcijos vicemerą vietoje D. Labanavičiaus. Bet demokratinis kelias valstiečiams netiko. O mums su Rimantu netiko D. Labanavičiaus iš viršaus primetamas nurodymas į vicemerus teikti būtinai K. Lukoševičių“, – aiškino L. Jagminas.

Jis teigė, jog su R. Narkūnu kursiantys naują frakciją. Kadangi tam dviejų narių nepakanka, kvies prie jų jungtis kitų politinių jėgų miesto Taryboje atstovus.

„Mes su R. Narkūnu liekame valdančiojoje daugumoje“, – pabrėžė L. Jagminas.

Į vicemerus siūlomas Lauras Jagminas teigia valstiečių frakcijoje pasigedęs demokratijos. ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Rengiasi mero rinkimams

Valstiečių Panevėžio skyriui vadovaujantis D. Labanavičius ne kartą yra viešai pabrėžęs, jog į savo atlaisvintą vicemero vietą numatęs sodinti partijai ištikimą, bet nepartinį K. Lukoševičių. Jam LVŽS žada ir paramą Panevėžio mero rinkimuose 2023-iaisiais.

„Kadangi frakcija nerado vieningo sprendimo dėl tolesnio bendro darbo, nes tiek R. Narkūnas ir L. Jagminas, tiek ir K. Lukoševičius informavo, kad nemato galimybių toliau dirbti drauge, teko priimti kitus sprendimus.“

R. Račkauskas

„Visų pirma turim suprasti, kad pagal Panevėžio koalicijos sutartį LVŽS turi vicemero ir mero patarėjo postus. LVŽS pozicija tokia, jog vicemeru turi tapti žmogus, kuris prisiimtų atsakomybę partijos sąrašą vesti savivaldos rinkimuose, jis būtų kandidatas į merus ir sąrašo lyderis. LVŽS deleguoti į vicemero postą žmogų, kuris vėliau rinkimuose su šia partija neturės nieko bendro, būtų nelogiška“, – yra teigęs D. Labanavičius.

Kęstutis Lukoševičius neslepia, jog netapęs vicemeru jis svarstysiantis, ar likti Panevėžio valdančiojoje daugumoje. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Kęstutis Lukoševičius neslepia, jog netapęs vicemeru jis svarstysiantis, ar likti Panevėžio valdančiojoje daugumoje. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Svarstys, ar trauktis iš valdančiųjų

K. Lukoševičiaus teigimu, jo kandidatūra į vicemerus taip pat yra pateikta merui. Tą padaręs D. Labanavičius, kaip valstiečių Panevėžio skyriaus pirmininkas.

„LVŽS, kaip koalicijos partneris, į vicemerus teikia mane. Tačiau mero prerogatyva Tarybai pateikti mero pavaduotojo kandidatūrą. Kaip suprantu, jis teikia L. Jagminą. Kokiais pagrindais ir ketinimais, negaliu atsakyti“, – kalbėjo K. Lukoševičius.

Valstiečių atstovas neslepia, jog netapęs vicemeru jis svarstysiantis, ar likti Panevėžio valdančiojoje daugumoje.

„Dar žiūrėsime, kas iš to išsirutulios. Galvojam, kaip šitaip atsitiko ir kas iš to seks. Valstiečių frakcijos nėra, vadinasi, ji negali siūlyti kandidatūros. Tokiu atveju reikia skaityti koalicijos sutartį, o joje pasakyta, kad vicemero postas priklauso LVŽS. Jei neatsižvelgia į koalicijos partnerio pageidavimus, turbūt turėtų ir koalicija nauja susidaryti“, – aiškino K. Lukoševičius.

Jam pasitraukus iš valdančiųjų, iš Taryboje esančių 27 narių daugumoje liktų 15.

Dauguma nesikeičia

Panevėžio meras Rytis Račkauskas teigia D. Labanavičiaus prašęs pateikti kandidatūrą ne vėliau nei antradienį, nes ketvirtadienis pagal Tarybos veiklos reglamentą yra paskutinė diena sprendimų projektams registruoti.

„D. Labanavičiui, dirbusiam mero pavaduotoju, šie terminai yra puikiai žinomi. Kadangi frakcija nerado vieningo sprendimo dėl tolesnio bendro darbo, nes tiek R. Narkūnas ir L. Jagminas, tiek ir K. Lukoševičius informavo, kad nemato galimybių toliau dirbti drauge, teko priimti kitus sprendimus. Kalbėjome su Tarybos daugumos nariais, išgryninome situaciją ir priėmėme sprendimą – Tarybai teikiama L. Jagmino kandidatūra“, – komentavo meras.

Anot jo, jau po termino – penktadienį prieš pietus – sulaukęs D. Labanavičiaus rašto, kad LVŽS Panevėžio skyrius teikia K. Lukoševičiaus kandidatūrą mero pavaduotojo pareigoms eiti. „Pirmiausia, keistas sprendimas siūlymus teikti po laiko. Antra, belieka tik apgailestauti, kad frakcija nesugebėjo rasti sutarimo dėl tolesnio darbo ir, panašu, kad toliau miesto Taryboje neliks nei LVŽS partijos atstovų, nei tokios frakcijos. Miesto Taryba ir miesto atnaujinimo darbai negali tapti ir netaps jokios partijos ar frakcijos vidinių nesutarimų įkaitais. Atsižvelgdami į tai, kad LVŽS frakcijos de facto miesto Taryboje jau nebėra, o de jure tai bus paskelbta Tarybos posėdyje, artimiausiu metu atnaujinsime koalicijos sutartį ir toliau dirbsime vadovaudamiesi ne partiniais, o miesto interesais. Džiaugiuosi, kad tokios pozicijos laikosi ir Tarybos dauguma, kad išliekame stabili ir darbinga komanda“, – tvirtina R. Račkauskas.

Komentarai

 • Jei Labanavičius nesugeba 3 frakcijos narių suvaldyt,tai reikia manyt, kad ir darbus, kuriais gyrėsi prieš rinkimus, padarė ne pats 😉

  • Nesuprantu, kaip gali asmuo kalbėti apie miesto labui daugumoje nuveiktus darbus ir iš tos pačios daugumos trauktis kada negauna posto? Kas trukdo be posto miesto labui dirbti?

  • Užtat Jagminas dabar galės girtis kaip pardavė valstiečius už vicemero postą.

   • Atsakyti
   • Pardavė ar nenusileido kolūkiečių diktatui?

    • Parsidavė Jagminas. Turim nauja “vazelina“ Panevezyje. Sveikiname

 • pasaulio pabaiga! Į Tarybą patenka poviliukas! Ar neprasidės snukiadaužis su Račkum?

  • Poviliuką tik kiemsargiu į kokią šalutinę gatvę

   • Atsakyti
 • Sveiki, ar jums reikia finansinės pagalbos? Aš Susan Benson. Esu skolintojas, taip pat finansų konsultantas.

  Ar jums reikia verslo paskolos, asmeninės paskolos, hipotekos paskolos ar paskolos, kad užbaigtumėte savo projektą? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, rekomenduosiu kreiptis į mano įmonę. Mes teikiame visų rūšių paskolų paslaugas, įskaitant ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas. Norėdami gauti daugiau informacijos, parašykite mums el. Paštu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) arba išsiųskite man žinutę tiesiogiai „WhatsApp“ telefonu: +447903159998 ir gaukite atsakymą akimirksniu.

  Mes esame išsami finansinių paslaugų įmonė ir esame pasiryžę padėti jums įgyvendinti visus jūsų siekius. Mes specializuojamės teikdami struktūrizuotus finansinius sprendimus asmenims ir įmonėms efektyviausiu ir greičiausiu būdu.

  • Atsakyti
 • Lukoševičiui eilinį kartą nepasisekė.

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų