Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Seimo pirmininkė: karo akivaizdoje gerai matyti, kiek daug pasiekėme

Seimo pirmininkė: karo akivaizdoje gerai matyti, kiek daug pasiekėme

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu sveikina Lietuvos žmones ir pasaulio lietuvius Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

„Šiųmetė Nepriklausomybės atkūrimo diena yra visiškai kitokia nei ankstesnės. Vis dar gyvename pandemijos sąlygomis, nors su šiuo iššūkiu iš esmės susitvarkėme. Užgriuvo dar vienas išbandymas, palietęs ir mus, tačiau tiesiogiai, itin tragiškai ir skausmingai – mūsų brolius ir seseris ukrainiečius. Karas!

Agresyvaus imperinio recidyvo akivaizdoje gerai matyti, kaip toli nuėjome, kiek daug pasiekėme per, istoriniu požiūriu, neilgą laikotarpį. Daugiau kaip prieš tris dešimtmečius, 1990 m. kovo 11-ąją, mums pavyko de jure atkurti valstybingumą, įveikti ekonominę imperijos blokadą, apginti laisvę sausio 13-ąją, galutinai įtvirtinti savo valstybę tarptautinėje erdvėje po nepavykusio 1991 m. rugpjūčio pučo Maskvoje.

2004 metų pavasaris mums tapo lemtingas euroatlantinės integracijos požiūriu: kovo 29-ąją Lietuva tapo visateise visų laikų stipriausios gynybinės organizacijos NATO nare, o gegužės 1-ąją įstojome į Europos Sąjungą. Per visą savo istoriją Lietuva dar nebuvo tokia saugi ir tiek integruota į Vakarų civilizaciją. Tai didžiulė vertybė, kurios tikroji reikšmė išryškėja agresijos Ukrainoje akivaizdoje.

Būtent todėl jaučiamės visokeriopai įsipareigoję tiems, kuriems dėl įvairių priežasčių pasisekė mažiau nei mums. Privalome dalytis savo sėkmės istorija, liudijančia, kad efektyvus atskiros šalies saugumas įmanomas tik tarptautinėje saugumo sistemoje, grįstoje laisvės ir demokratijos sklaida, tarptautinės teisės viršenybe, žmogaus teisių ir laisvių gynimu.

Turime branginti tai, ką turime. Privalome vertinti ir didžiuotis tuo, ką pasiekėme. Turime būti pasirengę tai apginti. Su Nepriklausomybės atkūrimo diena!“ – sveikina V. Čmilytė-Nielsen.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų