P. Židonio nuotr.

Seimo komitetas pritarė naujai valstybės vėliavos iškėlimo tvarkai

Seimo komitetas pritarė naujai valstybės vėliavos iškėlimo tvarkai

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas pritarė įstatymo pataisai, siūlančiai švenčių dienomis leisti gyventojams nekelti valstybės vėliavos prie namų, kuriuose nuolat negyvenama.

Ši Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pataisa yra sulaukusi Seimo pritarimo pateikimo ir svarstymo stadijose. Dėl jos Seimas turės dar kartą balsuoti – laukia priėmimo stadija.
Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pataisas inicijavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Algimantas Dumbrava.
Šiuo metu Lietuvoje prie visų gyvenamųjų namų, nepriklausomai nuo to, ar namas yra gyvenamas, ar negyvenamas, valstybės švenčių dienomis privalo būti iškelta Lietuvos valstybės vėliava.
Trečiadienį Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas taip pat pritarė įstatymo pataisoms, siūlančioms Lietuvos istorinę vėliavą iškelti pasienio kontrolės punktuose ir skatinančioms gyventojus kelti ją prie gyvenamųjų namų valstybei svarbių istorinių datų metu.
Priėmus tai numatančias Seimo nario Andriaus Kupčinsko inicijuotas Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pataisas, visus kertančius Lietuvos Respublikos sienas pasitiktų Lietuvos istorinė vėliava.
Istorinės, Vyčio, vėliavos iškėlimas pasienio kontrolės punktuose būtų lygiagretus Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimui, kuris galiotų: tarptautiniuose oro uostuose, atviruose tarptautinei laivybai jūrų ir upių (vidaus vandenų) uostuose, geležinkelio stotyse ar prie automobilių kelių Vyriausybės nutarimu įsteigtose vietose, kuriose patikrinimą atlieka Valstybės sienos apsaugos tarnyba, muitinė ir kitos įgaliotos valstybės institucijos.
Taip pat įstatymo pataisomis siūloma nustatyti, jog Lietuvos valstybės istorinė vėliava būtų keliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų pastatų ir Liepos 6 – ąją Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną.
Pasak A. Kupčinsko, šiuo įstatymu projektu tremiama gyventojų iniciatyva kelti istorinę Lietuvos vėliavą prie gyvenamųjų namų valstybei svarbių istorinių datų metu.
Naujos įstatymo nuostatos įsigalios, kai Seimas jas priims.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų