„SEKUNDĖS“ nuotr.

Seimo demokratai dėl B. Matelio kreipėsi į VRK

Seimo demokratai dėl B. Matelio kreipėsi į VRK

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos Seime atstovai, reaguodami į ketvirtadienį naujienų portalo lrt.lt paskelbtą tyrimą apie tai, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Bronislovas Matelis iš parlamentinių lėšų apmokėjo straipsnius apie save laikraštyje „Panevėžio kraštas“, kurio dabar vienintelė leidinio savininkė ir vadovė yra jo paties sutuoktinė, kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kaip skelbiama publikacijoje, konservatorius B. Matelis už viešosios informacijos rengėjų paslaugas pernai sumokėjo beveik 2 tūkst. eurų, iš jų daugiau kaip 1200 eurų nukeliavo bendrovei „Panevėžio rytas“, leidžiančiai laikraštį „Panevėžio kraštas“. Iki tapdamas Seimo nariu šią bendrovę valdė pats B. Matelis, o šiuo metu vienintelė leidinio savininkė ir vadovė yra jo žmona.

Seimo narys žurnalistams tvirtino, jog teksto publikavimą savo šeimos leidinyje jis užsisakė atlikęs kitų Panevėžyje veikiančių leidinių apklausą ir pasirinkęs pigiausią variantą. Taip, jo teigimu, ankstesnės kadencijos pradžioje, taigi maždaug prieš šešerius metus, rekomendavo Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

„B. Matelis yra ne tik Seimo narys, ne tik kandidatas į merus Panevėžio miesto savivaldybėje, bet ir Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotojas, kurios nariams jis pats visada taiko aukščiausius etikos reikalavimus dėl sąžiningumo, veiklos skaidrumo, pavyzdingumo, nesavanaudiškumo, nešališkumo ir atsakomybės. Jis tikrai puikiai žino, kas yra korupcija ir kas yra asmeninė nauda. Norisi paklausti – ar B. Matelis, „paremdamas“ šeimos verslą ir pervesdamas mokesčių mokėtojų pinigus žmonos valdomam laikraščiui „Panevėžio kraštas“, nėra linkęs taikyti dvigubų standartų ir pats nepažeidžia valstybės politikų elgesio principų“, – klausimus kelia parlamentaras, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Taigi čia Matelis, nejaugi kas už jį gali balsuot

  • Štai koks kandidatas į Panevėžio merus, kaip gerai švaisto mokesčių mokėtojų pinigus savo reklamai, o kaip liejo pamazgas ant esamo mero.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų