Šeimininkų fobija gyvūnus paliko nežymėtus

Šeimininkų fobija gyvūnus paliko nežymėtus

Gyvūnams po oda įvestomis mikroschemomis Panevėžio mieste ir rajone paženklinta daugiau nei 13 000 kačių, šunų ir šeškų.

Piką pavasarį pasiekęs ženklinimas, kai netgi trūkdavo mikroschemų, apmalšo. Dabar veterinarijos klinikose po mikroschemą įvedama vos vienam kitam gyvūnui. Veterinarijos gydytojai pastebi, kad ženklinti gyvūnų labiausiai nenori tie, kas patys bijo adatų dūrių.

Nacionalinio gyvūnų registro duomenys rodo, kad rugsėjo 1-ąją panevėžiečiai buvo suženklinę 5 368 šunis, 2 896 kates ir 20 šeškų. Panevėžio rajone suženklinta 3 719 šunų, 1 510 kačių ir vienas šeškas.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas, veterinarijos gydytojas Žydrūnas Vaišvila teigė nesiimantis vertinti, kokia dalis naminių gyvūnų jau nešioja mikroschemas. Nėra duomenų, kiek Lietuvoje apskritai auginama šunų, kačių bei šeškų.
Visus juos augintojai suženklinti privalėjo iki šių metų gegužės.
„Gyvūnų ženklinimas buvo itin suaktyvėjęs balandžio–gegužės mėnesiais. Ženklino juos ir gaunantieji socialines pašalpas. Jiems tokia paslauga nekainavo – mikroschemas gyvūnams įvedę veterinarijos gydytojai gaudavo kompensacijas iš Nacionalinės mokėjimų agentūros“, – teigė Ž. Vaišvila.
Tokia privilegija socialiai remtinieji galėjo pasinaudoti iki gegužės. Dabar visi ženklinantys gyvūnus už paslaugą privalo susimokėti, o tokios paslaugos kaina – 15–20 eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų