Seime skinasi kelią draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose

Seime skinasi kelią draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose

Seimas linkęs uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose.

Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė tokiai Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisai. Už balsavo 74 Seimo nariai, prieš – vienas, o susilaikė 10. Paskutinis balsavimas dėl to vyks iki liepos.

Iniciatyvos autorius „valstietis“ Tomas Tomilinas teigė siūlysiąs, kad pataisos įsigaliotų po metų.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad nuo kaimynų triukšmo galima apsiginti, o nuo rūkalių – ne.

Pataisos numato, kad balkonuose nebus galima rūkyti, jei bent vienas daugiabučio gyventojas prieštaraus rūkymui.

Už informacinių ženklų apie draudimą rūkyti balkonuose, terasose ir lodžijose įrengimą būtų atsakingas pastato administratorius, bendrija arba savivaldybė,

 

Komentarai

 • Nerūkančiam kančia, kai iš viršutinio ar žemesnio balkono kyla dūmai.Norėtum gryno oro, bet…tenka uždaryti langus. Iš kitos pusės, kur ta vieta, kurioje rūkoriai galėtų dūmyti? 10 m. nuo namo? Nerealu. Praktiškai neįsivaizduoju.

 • Skinasi? Ir kokie protingi politikai kontraargumentavo? Priminti nereikia?

  • Atsakyti
 • as tai megstu parukyti bet i balkona neeinu, kad kaimynu neduminti o parukau kambaryje. Ypac padeda gerai uzmigti

 • Nežinom ką daryti, kaip gintis nuo balkonuose rūkančių. Pirmųjų aukštų gyventojai- nuomininkai berniukai, gyvena po kelis bute. Vakarais po darbo ir per išeigines, iš jų balkonų rūksta dūmai, kaip iš kamino. Kada jie pradės rūkyti grafiko nėra. Grafiką sužinai tada, kai kambarys jau pilnas dūmų. Sergu asma, naudoju vaistus, o čia tau duoda tokią dozę, kad nebepadeda ir vaistai. Protinguoliai sakysite, paprašykite, kad nerūkytų. Jų atsakymas, balkone darau ką noriu, niekas man čia rūkyti neuždraus. Ir baigta šneka.

  • Atsakyti
 • Draudimas būtų labai sveikintinas sprendimas. Seniai laukiu.

 • o kodėl po metų? Kokių čia reikia investicijų, kad nebenuodytum kitų? Pasibaigs Tomilino kadencija ir viskas užsimirš.

 • susitarti su praeinanciais ir ant suoliuko susedanciais parukyti ir pagerti alaus,po pirmo auksto langais?Butu ukis pastate toki platu ir ilga suola ,kaip parke,kad ten galima ir miegoti,nors ten gyventojai ir nesedi.Ar negana buvo suolelio dviems ir arciau saligatvio?Kiti namai isvis tokiu suoleliu po langais atsisake,o pastate toliau nuo namu zalioje zonoje.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų