Agnė Bilotaitė Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seime pradėti rinkti parašai A. Bilotaitės apkaltai

Seime pradėti rinkti parašai A. Bilotaitės apkaltai

Ketvirtadienį opozicija pradėjo rinkti parašus vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės apkaltai.

Apie tai Eltai patvirtino Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Algirdas Butkevičius ir parlamentarų parašus renkantis jo frakcijos narys Vytautas Bakas.
„Pradėjau rinkti parašus“, – Eltai teigė V. Bakas.
„Šiandien nemažai nėra Seimo narių, bet turiu apie 27 parašus“, – sakė jis.
Politikas nelinko detalizuoti, kokių opozicinių frakcijų atstovai pasirašė apkaltos dokumentus. Visgi, jis nurodė, kad kategoriškų nuomonių mažumos gretose kol kas negirdėti.
„Kol nebaigiau proceso, gal neapibendrinsiu. Kažkokių kategoriškų nuomonių aš negirdžiu, bet parašų rinkimas yra tam tikras procesas, kur reikia ir kalbėtis, ir paaiškinti, kodėl, kaip, kam. Seimo nariai kritiškai vertina viską, ką jie pasirašo. Nemažai reikia darbo įdėti“, – aiškino politikas.
ELTA jau anksčiau skelbė, kad parlamento mažuma jau pirmadienį buvo paruošusi apkaltos A. Bilotaitei dokumentą. Visgi, politikai vylėsi, kad ministrė sutiks dar kartą atvykti į opozicinių frakcijų posėdį.
Seimo statutas numato, kad teisę pasiūlyti parlamentui pradėti apkaltos procesą turi ne mažesnė nei 1/4 parlamentarų grupė – parašus po teikimo tekstu turi padėti bent 36 Seimo nariai. Seimo opozicijoje šiuo metu veikia 66 Seimo nariai.
Surinkus reikiamą kiekį parašų, vėliau Seimas turėtų spręsti dėl specialiosios tyrimo komisijos sudarymo, kuri vertintų, ar pateikta iniciatyva dėl apkaltos yra pagrįsta. Pagal šios komisijos išvadą, parlamentas paruoštų atitinkamą nutarimą – pradėti apkaltą ar ne.
A. Bilotaitė opozicinių frakcijų dėmesio centre atsirado po to, kai Konstitucinis Teismas pripažino, kad neteisėtai šalies sieną kirtusių migrantų sulaikymas ir priverstinis apgyvendinimas užsieniečių registravimo centruose prieštarauja Konstitucijai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų