Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Seime komitete – neeilinis posėdis dėl stumbrės medžioklės

Seime komitete – neeilinis posėdis dėl stumbrės medžioklės

Antradienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas rengia neeilinį posėdį dėl sausio pradžioje sumedžiotos stumbrės ir tos medžioklės aplinkybių.

Komiteto nariai domėsis ir konkrečia – sausio 3 dieną vykusia – medžiokle, ir visų komercinių medžioklių vykdymo tvarka bei valstybės gaunama nauda.

Taip pat žadama kelti klausimą dėl medžioklių ir medžiotojų registravimo, sumedžiojamų gyvūnų apskaitos, šios informacijos viešinimo.

Surengti neeilinį posėdį paprašė komitetui priklausantys konservatoriai Aistė Gedvilienė ir Paulius Saudargas, liberalas Simonas Gentvilas, Socialdemokratų frakcijos narys Linas Balsys. Anot jų, minėta medžioklė sulaukė didelio rezonanso, tačiau atsakymų ir aiškesnio situacijos paaiškinimo visuomenė iki šiol negauna.

Į posėdį pakviesti Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinių miškų urėdijos, VMU Panevėžio regiono padalinio, Panevėžio apskrities policijos atstovai, medžioklei vadovavęs Krekenavos girininkas Jonas Leika, medžioklėje dalyvavę Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius, buvęs europarlamentaras Zigmantas Balčytis, verslininkai Gintautas Pangonis, Virginijus Kantauskas, Utenos rajono tarybos narys Jonas Slapšinskas, kiti.

Stumbrę sumaišęs su šernu sausio 3 dieną vykusioje medžioklėje prisipažino nušovęs Utenos tarybos narys „valstietis“ J. Slapšinskas, jam už tai anksčiau skirta 12,2 tūkst. eurų bauda. Ją politikas sumokėjo. Tačiau paaiškėjus, kad patelė buvo neseniai atsivedusi jauniklį, kuris vėliau nugaišo, bauda politikui turėtų padidėti iki 36,6 tūkst. eurų.

Stumbro patelė sumedžiota Valstybinių miškų urėdijai priklausančiame Krekenavos-Naujamiesčio profesionalios medžioklės ploto vienete varyminės medžioklės metu.

Tyrimą dėl nušautos stumbrės atlieka Panevėžio apskrities policija, ji vertina Panevėžio aplinkosaugininkų veiksmus. Tačiau aplinkosaugininkai žadėjo kreiptis į prokuratūrą, kad tyrimas būtų pradėtas ir dėl pačio stumbrės sumedžiojimo.

Stumbras yra įtrauktas į Lietuvos saugomų gyvūnų sąrašą kaip saugomas žinduolis.

Komentarai

  • ką beištirs jei visi įkalčiai sunaikinti.

    • Atsakyti
  • Bent jau išsiaiškinti ,kodėl taip aplaidžiai,neatsakingai vyko tyrimas.

  • Marios, upės, upeliai teršiami, medžioklės neatsakingos, nepilnametis užmuša nepažįstamą žmogų gatvėje. Kaip nusirito tauta, bBsus 50 metų palikimas, net per 30 metų neišbrendame. Matyt, turės ne viena karta pasikeisti.

    • Atsakyti
  • jei kulkos nera tai laikas pis…t aplinkosaugininka ir visa šutve.

  • ir durniui aišku, kad ne jis šovė, bet šį kartą baliui nebuvo šviežienos. Klano schema kaip ant delno. Kas sekantis?

  • Apie visam gyvenimui sužalotą mergaitę purvaskaida nerašo, o apie nušautą stumbrę jau dvi savaites nenustoja loję. Atrodo, kad Lietuvoje didesnių bėdų nebėra.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų