Seimo narė Morgana Danielė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seime galutinis balsavimas dėl narkotikų dekriminalizavimo

Seime galutinis balsavimas dėl narkotikų dekriminalizavimo

Seime ketvirtadienį laukia galutinis balsavimas dėl vieno iš Laisvės frakcijos prioritetinių klausimų – mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo.

Ši iniciatyva jau įveikė visas reikalingas stadijas, todėl lieka paskutinis žingsnis – balsavimas priėmimo etape.

Parlamentarės Morganos Danielės inicijuotomis pataisomis siūloma perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK). Galutiniame projekto variante numatytos baudos nuo 50 iki 350 eurų už pirmą nusižengimą bei nuo 300 iki 500 eurų už pakartotinį nusižengimą.

Pati projekto autorė M. Danielė pataisų priėmimo galimybes vertina optimistiškai. Pasak jos, visi Seimo nariai galėjo pateikti savo pasiūlymus ir pastabas, o baudų dydžiai, kurie ir kėlė daugiausiai diskusijų, buvo kelis kartus padidinti lyginant su pirminiu projekto variantu.

„Įsiklausymas yra. Darbo padaryta labai daug. Praktiškai metai praėjo nuo projekto pateikimo. Metus laiko buvo kalbama, naršoma, po kaulelį nagrinėjamas projektas, diskutuojama. Seimo nariai teikė pasiūlymus. Paskutinieji pasiūlymai buvo įregistruoti netgi svarstymo stadijoje, dar kartą didinamos baudos. Man atrodo, kad jau visi įmanomi veiksmai, susiję su šiuo projektu, yra atlikti. Visi Seimo nariai, kurie norėjo įsitraukti ir kažkaip prie šito projekto prisidėti arba pridėti savo požiūrio – tą padarė. Manau, kad šiandien priėmimas turi būti sėkmingas“,- Eltai teigė Laisvės frakcijos parlamentarė.

ELTA primena, kad projektas svarstymo stadijoje sulaukė 65 parlamentarų palaikymo, 40 balsavo prieš, o dar 4 Seimo nariai susilaikė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų