Delfi nuotr.

Seimas uždraudė vaikišką šampaną

Seimas uždraudė vaikišką šampaną

Nuo lapkričio Lietuvoje nebebus galima nei gaminti, nei parduoti maisto produktų, žaislų ir kitų vaikams bei paaugliams skirtų prekių, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios uždraus vaikišką šampaną: už balsavo 53 Seimo nariai, prieš – 7, o susilaikė 13.

„Daug prekių jau yra dingusios iš parduotuvių ir nemanau, kad kažkas jų pasigenda“, – sakė sveikatos ministras Aurelijus Veryga.

Tuo tarpu liberalas Simonas Gentvilas piktinosi, kad Lietuva uždraus gaminti prekes, kurias verslas galėtų eksportuoti.

„Man boulingo kėgliai panašūs į butelius, tai ir juos uždrauskime“, – replikavo konservatorius Edmundas Pupinis.

Tokiam draudimui, dėl kurio Seime diskusijos vyksta nuo 2016 metų, neprieštarauja nei Europos Komisija, nei Pasaulio prekybos organizacija. Tačiau tam yra nepritarusi Vyriausybė bei kai kurie Seimo nariai, teigiantys, kad reikėtų imtis ne draudimų, o vaikų auklėjimo.

Vyriausybė pernai rugsėjį nepritarė siūlymui riboti vaikišką šampaną ar kitas pakuotes, kurios, pasak įstatymo rengėjų, skatina vaikus vartoti alkoholį. Premjeras Saulius Skvernelis tuomet teigė, kad jam trūksta argumentų, kurie įrodytų, jog vaikiškas šampanas gali paveikti vaikų elgesio įpročius.

Lietuvoje jau draudžiama parduoti žaislus, maisto produktus ir kitas prekes, kurios primena tabako gaminius ar jų pakuotes. Moksleivių parlamentas 2010 metais kėlė idėją drausti „vaikišką šampaną“.

Komentarai

  • Nematau bedos. Pakeis butelio forma ir gales pardavineti toliau.

  • SENAI JAU REIKEJO ISIMT IS PREKYBOS TA VAIKISKA SAMPANA,SU NEVAIKISKAIS BUTELIAIS,nes vaikai jau nuo ankstyvos vaikystes mokosi sventes svest su imituodami alkochol.gerimus.Jau nuo ankstyvos vaikyst.,uzsfiksuoja galveleje poziuri,kad jei jau svente,tai ir reikia gerti.Na cia visiskas beaugancios,besivystancios kartos TRAUMAVIMAS,GADINIMAS…

    • Pritariu 100%,

  • Ne vaikišką šampaną uždrausti, o tą bambalinį alų ir tas smukles kur prekiauja tuo baisiu alumi. Šampano vaikai vis tiek patys neperka, o perka jų tėvai. O kad pusė Lietuvos baigia prasigerti, tai nieko tokio. Daro, daro reformas, o apie tą alų pamiršta, nes kaime pagrindinė prekė bambalinis alus, kai gauna pašalpas.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų