Po interpeliacijos A. Dulkiui projektu pasirašė 43 opozicijai priklausantys parlamentarai. Vis dėlto, norint atstatydinti A. Dulkį, reikėtų surinkti bent 71 parlamentaro balsą.
Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys jau pateikė atsakymus raštu į opozicijos inicijuotos interpeliacijos klausimus, vis tik į klausimus ministras atsakinės ir Seimo posėdžių salėje.
Daugiausiai „valstiečių“ iniciatyva atsiradusioje interpeliacijoje A. Dulkio klausiama, kodėl visuomenei meluota apie pandemijos suvaldymo planą, teiraujamasi apie tai, kokia yra dabartinė pandemijos valdymo strategija, taip pat prašoma pasiaiškinti dėl pavėluotos skiepijimo viešinimo kampanijos ir kodėl, pasak „valstiečių“, buvo pasirinkta „prievartinė vakcinacijos strategija“. Klausiama, kodėl buvo priimtas sprendimas laikinai, 2 dienoms, stabdyti, skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina. Opozicija taip pat prašo ministrą pasiaiškinti dėl Seime pateiktų alkoholio kontrolės politikos liberalizavimo projektų.
Iš A. Dulkio opozicija taip pat nori išgirsti atsakymus dėl viešojoje erdvėje ažiotažą kėlusių viešųjų pirkimų istorijų, į kurias įsivėlė Sveikatos apsaugos ministerija. „Valstiečiai“ A. Dulkio prašo skandalus, kilusius dėl „Kitokių pasikalbėjimų“ ar ministerijos komandos nuotraukoms išleistos sumos, įvertinti iš valstybės kontrolieriaus perspektyvos.
Galiausiai „valstiečiai“ norėtų, kad A. Dulkys įvertintų savo, kaip ministro, žemus reitingus.
„Kaip, Jūsų nuomone, tai veikia gyventojų pasitikėjimą Vyriausybės sprendimais COVID-19 valdymo srityje?“ – rašoma klausimų A. Dulkiui projekte.
ELTA primena, kad, gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Gavęs atsakymą į interpeliaciją, sesijos metu Seimas turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.
Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projektas turi būti pateiktas Seimui apsvarstyti ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną. Projekte turi būti pareikštas Seimo pritarimas arba nepritarimas ministro atsakymui.
Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas redakcijos komisijos pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.