„Sekundės“ nuotr.

Seimas spręs, kas turėtų mokėti už testus

Seimas spręs, kas turėtų mokėti už testus

Seimas antradienį turėtų apsispręsti dėl Vyriausybės teikiamų Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų priėmimo, kuriomis siūloma, kad dėl COVID-19 profilaktiškai testuotis privalantys darbuotojai tai darytų savo lėšomis.

Pataisomis siūloma, kad darbuotojų, kuriems yra numatytas privalomas profilaktinis testavimas, sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 ligos būtų finansuojami nebe iš valstybės biudžeto, o darbuotojo arba, jei darbdavys taip nusprendžia, – darbdavio lėšomis.

Parengtame projekte numatomos dvi išimtys, kai sveikatos patikrinimai ir toliau bus finansuojami valstybės. Projekte numatoma, kad testai bus finansuojami iš valstybės biudžeto, kai bus neužtikrintas vakcinų prieinamumas, taip pat tais atvejais, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo, kad Seimui pritarus šis pakeitimas įsigaliotų nuo gruodžio 1 d.

Pateikimo stadijoje už įstatymo pataisą balsavo 68 Seimo nariai, prieš – 33, susilaikė – 11 parlamentarų.

Komentarai

  • Linkiu, visiems lengvai persirgti. Šiuo metu sergu, nes užkrėtė paskiepytas vyras. Jo darbe susirgo šį pirmadienį beveik visi paskiepyti ir užkrėtė nepaskiepytus. Labai lengvai sergu nuo trečiadienio. Temperatūra pakyla ir ją lengvai numušu. Kol kas visus kvapus ir skonį jaučiu. Vyras serga sunkiau. Kosti. Pirmadienį iki vėmimo kosėjo.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų