Seimas linkęs leisti subsidijas darbuotojams mokėti iki rugsėjo

Seimas linkęs leisti subsidijas darbuotojams mokėti iki rugsėjo

Seime skinasi kelią nauja subsidijų darbuotojams, esantiems prastovose ir grįžusiems iš jų, mokėjimų tvarka.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms: už balsavo 118, susilaikiusių ir balsavusių prieš nebuvo.

„Tai bus tam tikros išmokos žmonėms, kurie negali dar normaliai dirbti“, – teigė Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas.

Visas subsidijas siūloma mokėti du mėnesius – liepą ir rugpjūtį. Tai reiškia, kad poprastovinės subsidijos būtų mokamos mėnesiu ilgiau nei siūlė Vyriausybė, o subsidijos per prastovas – mėnesiu trumpiau.

Subsidijos tek dar prastovose esantiems, tiek grįžusiems žmonėms pirmą mėnesį siektų 100 proc. jų darbo užmokesčio, bet ne daugiau kaip 0,9 minimalios mėnesio algos (MMA), arba beveik 578 eurus, o antrą – 0,6 MMA (385 eurus).

Poprastovinės subsidijos būtų mokamos, jeigu darbuotojai nedirbo ne mažiau kaip 75 darbo dienas.

Šiek tiek keičiasi paramos sąlygos savarankiškai dirbantiems bei ieškantiems darbo, tačiau išmokos jiems lieka tokios pat – atitinkamai 260 ir 212 eurų.

Savarankiškai dirbančiųjų pajamos per pandemiją 2020-2021 metais turi būti kritusios bent trečdaliu, o 12-kos paskutinių mėnesių pajamos iš veiklos neviršijo 3120 eurų – 12 minimalių vartojimo poreikių dydžių per metus.

Subsidijos darbuotojams bus mokamos ne grynaisiais, o pavedimu.

Nuo šių metų pradžios prastovose esantiems darbuotojams mokamas visas darbo užmokestis, bet ne daugiau kaip 1,5 MMA (963 eurai).

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų