P. Židonio nuotr.

Seimas linkęs įpareigoti darbdavius algas mokėti tik į sąskaitą

Seimas linkęs įpareigoti darbdavius algas mokėti tik į sąskaitą

Seimas linkęs įteisinti, kad nuo 2022 metų sausio darbo užmokestis, kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos būtų mokamos ne grynaisiais, o pavedimu į darbuotojo nurodytą sąskaitą. Išimtį siūloma taikyti tik jūrininkams.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Darbo kodekso pataisoms: už balsavo 77, prieš – 9, o susilaikė 32 parlamentarai. Galutinis balsavimas dėl jų vyks dar birželį.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko teigimu, algų mokėjimas grynaisiais sudaro sąlygas išnaudoti darbuotojus, vengti mokesčių ir plisti šešėliui.

Jis pažadėjo, kad smulkiam verslui bus kompensuojamas atsiskaitymo aparatų įsigijimas, kad žmonės galėtų susimokėti kortelėmis bet kuriose prekybos vietose.

„Smulkiajam verslui turime užtikrinti nuotolinius elektroninius atsiskaitymo aparatus. Tą turime padaryti, tai valstybės atsakomybė ir čia, mano supratimu, mes turėsime įdėti ranką į kišenę ir užtikrinti kompensaciją smulkiam verslui“, – žadėjo jis.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovas Mindaugas Lingė įsitikinęs, kad draudimo algas mokėti grynaisiais reikia darbuotojams, kad jie būtų labiau apsaugoti.

Jis abejoja, ar gaunant atlyginimus ne grynaisiais, kils atsiskaitymų problemų. Komiteto vadovas priminė, kad jau pašalpos ir pensijos mokamos į žmonių sąskaitas.

„Pasižiūrėkime, kiek šiuo metu žmonių visoje Lietuvoje gauna įvairias socialines išmokas pavedimu. Vaikų pinigų gavėjų skaičius per 500 tūkst., pervedami viešojo sektoriaus darbuotojai atlyginimai, kurių yra virš 400 tūkst., darbo paieškos išmoka, kuri buvo mokama pike praėjusių metų gruodžio mėnesį, kai daugiausia gavėjų gavo, ji pasiekė virš 250 tūkst. sąskaitas, nedarbo draudimo išmokos gavėjų buvo apie 85 tūkst. Net ir vyriausi mūsų senjorai, didžioji dauguma, jau gauna pensijas į korteles“, – kalbėjo M. Lingė.

Tuo tarpu „valstietis“ Valius Ąžuolas prognozavo, kad vertimas žmonėms atlyginimus mokėti tik į sąskaitą paskatins šešėlį, nes nebus kur išsigryninti pinigų.

„Bankomatų tinklo įstatyme nėra. Žmonės vėl eis į šešėlį ir ims vokelius, nes kitaip negalėsime gauti pinigų“, – teigė jis.

„Darbietė“ Ieva Kačinskaitė-Urbonienė tvirtino, kad draudimo atlyginimus, dienpinigius bei  komandiruotpinigius mokėti grynaisiais įsigaliojimo terminas yra pernelyg skubotas.

„Verslininkai nebus pakankamai pasiruošę jo įgyvendinimui ir tokiu būdu mes turėsime daugiau nesusipratimų ir įvairių skundų negu turėsime naudos“, –  tvirtino parlamentarė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų