V. Gapšys. ELTA nuotr.

Seimas apsisprendė: V. Gapšio mandatas naikinamas nebus

Seimas apsisprendė: V. Gapšio mandatas naikinamas nebus

Seimas ketvirtadienį apsisprendė nenaikinti „MG Baltic“ byloje įkalinimo bausme nuteisto parlamentaro Vytauto Gapšio mandato.

Vykdant „MG Baltic“ byloje laisvės atėmimo bausme nuteisto parlamentaro V. Gapšio apkaltą, Seimas nutarė balsuoti keturiais biuleteniais. Tam, kad Seimo narys netektų mandato, užtenka, kad bent už vieną iš nutarimų balsuotų 85 Seimo nariai. Visgi nei vienas nutarimas nesurinko 85 parlamentarų balsų.
Iš viso balsavime dalyvavo 122 Seimo nariai.
Kaip žurnalistams teigė balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas parlamentaras Algirdas Butkevičius, porą nutarimų palaikė 75 Seimo nariai, kitus du – 74.
„Jeigu kalbėtume, kiek maždaug buvo vidutiniškai (pasisakiusių – ELTA) prieš – 20, susilaikiusių 18-19, sugadintų – 8-7“, – teigė A. Butkevičius.
Pirmuoju nutarimu Seimas siūlė naikinti Vytauto Gapšio mandatą atsižvelgdamas į tai, kad Lietuvos apeliacinis teismas pripažino V. Gapšį kaltu dėl kyšininkavimo už paimtą 12 tūkst. eurų kyšį kaip nuolaidą Darbo partijos reklamai. Už šį nutarimą balsavo 74 Seimo nariai, prieš 22, susilaikė 18 parlamentarų. Buvo išduoti 122 biuleteniai, negaliojo – 8.
Antrajame nutarime Seimas siūlė atsižvelgti į V. Gapšio pripažinimą kaltu dėl prekybos poveikiu už priimtą kyšį reklamai. Už tai balsavo 74 Seimo nariai, prieš 22, susilaikė – 19. Buvo išduoti 122 biuleteniai, negaliojantys – 7.
Trečiuoju nutarimu buvo siūloma atsižvelgti į tai, kad V. Gapšys buvo pripažintas kaltu dėl kito priimto kyšio – 15 tūkst. eurų paramos VšĮ „Meno ir sporto projektai“. Už mandato naikinimą šiuo pagrindu balsavo 75 Seimo nariai, prieš 21, susilaikė 18 parlamentarų. Buvo išduoti 122 biuleteniai, negaliojantys – 8.
Ketvirtajame nutarime pastarasis veiksmas pripažintas prekyba poveikiu. Už apkaltą šiuo pagrindu balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 20, susilaikė – 19. Buvo išduoti 122 biuleteniai, negaliojantys – 8.
Pats V. Gapšys taip pat dalyvavo Seimo posėdyje, kuriame buvo sprendžiama dėl apkaltos. Jį į posėdžių salę palydėjo policijos pareigūnai.
Anksčiau skelbta, kad pats laisvės atėmimo bausmę Kauno kalėjime šiuo metu atliekantis V. Gapšys išsakė poreikį gyvai dalyvauti Seimo posėdyje apkaltos proceso metu. Tokį prašymą išreiškė ir Seimo kanceliarija.
Seimo Statutas numato, kad asmuo, kuriam taikoma apkalta, turi teisę dalyvauti Seimo posėdyje pats ar per savo advokatą. Jis turi teisę turėti kelis advokatus.
Apeliacinis teismas lapkričio 22 d. pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimdoną Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.
Darbo partijos atstovui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.
Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų