DELFI nuotr.

Seimas apsisprendė dėl vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose

Seimas apsisprendė dėl vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose

 Seimas apsisprendė, kaip dokumentuose bus rašomi asmenvardžiai.

Antradienį už Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo projektą balsavo 82 Seimo nariai, 37 buvo prieš, 3 parlamentarai susilaikė.

Priėmus šį statymą, dokumentuose atsiras W, X, Q raidės, tačiau nebus diakritinių ženklų.

Seimo narys Audronius Ažubalis šį įstatymą pavadino antivalstybiniu, Konstituciją paneigiančiu dokumentu. „Einame buldozeriu per valstybinę kalbą“, – apgailestavo Seimo narė Rima Baškienė.

Tai, kad valstybinė kalba yra darkoma, tvirtino ir Seimo narys Dainius Kepenis.

Paremdamas įstatymą Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas tvirtino, kad asmens vardas ir pavardė priklauso žmogui ir niekas to negali atimti. Jo nuomone, ši teisė turi būti garantuojama Lietuvoje.

Seimo narė Rita Tamašunienė pastebėjo, kad priimtas įstatymas tik iš dalies sprendžia asmenvardžių rašymo problemas. Parlamentarė apgailestavo, kad Seimas nepritarė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujančių Seimo narių siūlymui rašant asmenvardžius leisti naudoti ir diakritinius ženklus.

Įstatymas numato, kad ne lietuvių tautybės Lietuvos Respublikos piliečio prašymu jo ir jo vaikų vardai ir pavardės asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose ir civilinės būklės aktų įrašuose rašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis (be diakritinių ženklų).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų