Šeimą lankiusiems socialiniams darbuotojams prireikė pareigūnų pastiprinimo

Šeimą lankiusiems socialiniams darbuotojams prireikė pareigūnų pastiprinimo

Patikrinti daugiavaikės socialinės rizikos šeimos atvykę socialiniai darbuotojai dar vienos atžalos besilaukiančią motiną aptiko girtą ir miegančią, o agresyviai nusiteikusiam jos sugyventiniui prisiėjo iškviesti policijos pareigūnus.

Panevėžio socialinių paslaugų centro direktorės Linos Kazokienės teigimu, pareigūnų pagalbos prireikė, kai antradienį, apie 16 val., du centro socialiniai darbuotojai – vyras ir moteris, atėję aplankyti tris nepilnamečius auginančios šeimos, buvo apstumdyti girto ir aršaus vyro.

Socialiniai darbuotojai moterį rado miegančią. Jos girtam sugyventiniui tokių svečių apsilankymas labai nepatiko. Šis ne tik pakėlė balsą, bet ir griebėsi smurto – ėmėsi stumdyti socialinę darbuotoją varydamas ją su kolega lauk.

Įsitikinę, kad vaikų namuose nėra – šiuos buvo pasiėmęs biologinis tėvas – socialiniai darbuotojai sutiko išeiti, tačiau, susirūpinę besilaukiančios moters, nuo kurios dar ir jautėsi alkoholio tvaikas, būkle, iškvietė medikus, o agresyviam jos sugyventiniui – policijos pareigūnus.

Moteris išvežta apžiūrai į ligoninę, o agresyvus 34-erių vyriškis – į policijos areštinę. Pastarajam nustatytas 1,69 prom. girtumas.

Pasak L. Kazokienės, didžiausia socialinės rizikos šeimų problema – nesugebėjimas atsikratyti priklausomybių.

„Ir ši moteris, regis, motyvuota, gydėsi priklausomybę nuo alkoholio, bet po kurio laiko vėl atkrito ir prasidėjo viskas iš naujo. Į socialinių darbuotojų apsilankymus moterys įprastai reaguoja teigiamai, tačiau jų vyrai, dažniausiai sugyventiniai, nusiteikę priešiškai. Jie nepripažįsta turintys problemų, piktinasi, kad kišamasi į jų gyvenimą, nors mes lankome tik tas šeimas, kuriose auga nepilnamečiai vaikai“, – pasakojo Socialinių paslaugų centro direktorė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų