Savivaldybės nepanaudojo daugiau nei pusės socialinės paramos lėšų

Savivaldybės nepanaudojo daugiau nei pusės socialinės paramos lėšų

Pernai savivaldybės nepanaudojo daugiau nei pusės socialinės paramos lėšų, rodo ketvirtadienį skelbiami Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenys.

Pernai piniginei socialinei paramai, tai yra pašalpoms ir šildymo bei vandens išlaidų kompensacijoms skirta 223,3 mln. eurų. Iš jų 117,5 mln. eurų liko nepanaudota.

Pasak ministerijos, tai lėmė kylanti ekonomika ir augančios gyventojų pajamos. Nepanaudotas lėšas savivaldybės galėjo paskirstyti kitoms socialinės apsaugos sritims.

Nepanaudotus pinigus Lietuvos savivaldybės pranešė daugiausia skyrusios įvairioms socialinėms paslaugoms – joms atiteko apie 30 proc. savivaldybių nepanaudotų lėšų. Finansuotas paslaugų teikimas dienos centruose, globos įstaigose, pagalba namuose.

Taip pat finansuota šeimoje ir bendruomenėje teikiama pagalba vaikams, neįgaliesiems bei senyviems žmonėms, taip pat socialinių darbuotojų darbo sąlygų gerinimas, darbo užmokesčio kėlimas ir kitos paslaugos.

Niekur nepanaudota liko apie 10 procentų – 11,9 mln. eurų, daugiausia, 4,3 mln. eurų arba maždaug pusės gautų pinigų nepanaudojo Kauno savivaldybė. 2 mln. eurų nepanaudojo Panevėžys. Kitose savivaldybėse nepanaudotas likutis mažesnis.

Komentarai

 • Panevėžys nepanaudojo 2 mln. erų ir tokius kvailius panevėžiečiai išrinko antrai kadencijai, kad dar daugiau miestui skirtų pinigų nepanaudotu. Kaip sako liaudies patarlė: biednas nes durnas, durnas nes biednas.

  • Kiekvieną dieną komentarai ta pačia tema labai panašūs. Aišku, kad komentatorius tas pats asmuo. Geriau dirbk miesto naudai vietoj kasdienio nesąmonių rašinėjimo ir žmonių žeminimo.

   • Atsakyti
 • Taigi tik pasidžiaugti reikia, kad Panevėžyje sumažėjo socialiai remtinų žmonių, kad mažiau pašalpų sumokėta nei buvo planuota. Vadinasi – žmonės gyvena geriau, nei aplinka tikisi ir įsivaizduoja. Ne toks jau ir nuskurdęs tas mūsų miestas.

  • Atsakyti
 • valdžia nemato tų, kam reikalinga parama, pašalpa, tik save…..Rezultatai gerai matosi prie konteinerių,kur krapštosi benamiai .

  • Atsakyti
 • AŠ dirbu Paneveziu meras Račkauskas ……..

 • Bet kai žmogui reikia pagalbos savivaldybė kumščio atgniaužti neįstengia. Kasmet tų pinigų lieka tik neaišku kur jie nuplaukia.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų